Azijos studijos Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra

Data ir laikas: 2020-10-16 11:00 - 2020-10-16 12:30

Renginio vieta: Azija LT, Savanorių pr. 3-2, Kaunas

Jeigu dar nematėte šio estetiško ir kupino istorijų dokumentinio filmo, kviečiame pasižiūrėti jį Sugiharos savaitės metu. Jį pristatys vienas iš kūrėjų dr. Aurelijus Zykas.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

„Nors šie keturi žmonės niekuomet nebuvo susitikę, dirbo skirtingus darbus, ir netgi tam tikra prasme gyveno skirtingose epochose, jų visų keliai susikirto Kaune, kuris iki Antrojo pasaulinio karo buvo dviejų tautų santykių istorijos epicentru, – teigė filmo idėjos autorius dr. Aurelijus Zykas. – Neatsitiktinai filmą baigėme kurti Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio, metais, kuomet gyvai prisimename prieškario Lietuvą.“

Renginys nemokas, išankstinė registracija privaloma. Registruotis galite šioje nuorodoje –

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su COVID-19 pandemijos reikalavimais. Jie bus patikslinti prieš renginį.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2770833746572885

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top