Azijos studijos Lietuvoje

Doktoranto Gedimino Giedraičio vieša paskaita ir seminaras „Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktatas“

Data ir laikas: 2020-10-21 19:00 - 2020-10-23 18:00

Renginio vieta: Internete

2020 m. spalio 21 d. 19.00–20.30 val. Eötvöso Lorándo universiteto Sinologijos studijų doktorantas Gediminas Giedraitis nuotoliniu būdu skaitys viešą paskaitą Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktatas (Dasheng qixin lun 大乘起信論) – esminis Rytų Azijos budizmo tekstas“. Vieša paskaita bus transliuojama internetu ATSI „Facebook“ paskyroje ir „Zoom“ platformoje (prisijungimo ID: 975 2590 3577, slaptažodis: 774800).

2020 m. spalio 23 d. 15.00–18.00 val. rengiamas kontaktinis seminaras „Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktato (Dasheng qixin lun 大乘起信論) skaitymai“.Seminaras vyks A. Binderio auditorijoje, VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute (Universiteto g. 5).Norintiems dalyvauti seminare yra būtina išankstinė registracija. Dėl COVID-19 prevencijos dalyvius skaičius ribojamas. Registracijos formą rasite šio nuorodoje.

Gediminas Giedraitis, VU Šiuolaikinės Azijos studijų magistrantūros programos absolventas, Foguang universiteto (Taivanas) Budizmo studijų magistrantūros programos absolventas, dabartinis Eötvöso Lorándo universiteto (Vengrija) Sinologijos studijų doktorantas. Doktoranto tyrimai fokusuojasi ties ankstyvąja Kinijos Madhyamaka ir Jogačara ir ypatingai ties viduramžių Kinijos budizmo tuštumos sąvokos interpretacijomis.

Paskaita „Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktatas (Dasheng qixin lun 大乘起信論) – esminis Rytų Azijos budizmo tekstas“Šioje paskaitoje bus aptariamas vienas reikšmingiausių tekstų Kinijos, Japonijos ir Korėjos budizmo istorijoje – „Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktatą“ (Dasheng qixin lun 大乘起信論). Pagrindinė tema nagrinėjama tekste yra pati realybė arba „tokybė“ (Zhenru 真如) ir jos sąryšis su vieningu protu (Yi xin一心). Traktatas leidžiasi į proto ir sąmonių ekspoziciją, nuoseklų sąmonių funkcijų ir tarpusavio ryšių aptarimą. Proto ir tokybės analizės kontekste keliamas esminis budistinės esoteriologijos klausimas – kas yra pabudimas ir kokiu keliu jis pasiekiamas.Paskaitoje bus pristatytas teksto atsiradimo kontekstas, jo reikšmė Čan (jap. Zen 禅) budizmo tradicijoje ir bendrame Rytų Azijos budizmo lauke. Taip pat bus pristatyta tradicinė budistinė sąmonės schema, aptartas jos vystymąsis ir šios schemos reinterpretavimas traktate. Galiausiai paskaitoje bus aptariama, kaip tekste suprantamas budistinio praktikuotojo kelias ir jo kulminacija – Budos būvis.Seminaras „Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktato (Dasheng qixin lun 大乘起信論) skaitymai“

Užsiėmimas skirtas teksto skaitymui. Kartu skaitydami traktatą susipažinsite su įvairiomis budistinėmis techninėmis kategorijomis, budizmo veikalams būdinga teksto struktūra, pažvelgsite į šį tekstą verčiant iškylančias problemas ir apmąstysite tekste keliamus teiginius.

Šio užsiėmimo tikslas yra suteikti galimybę artimiau susipažinti su tradiciniais budizmo tekstais tiems, kurie studijuoja, domisi ar dirba ties Kinijos, Korėjos ir Japonijos religinėmis tradicijomis. Užsiėmimas truks apie 3 valandas (įskaitant pertraukas) ir numatoma išversti apie ketvirtadalį teksto.

Dalyvius prašome atvykti su apsauginėmis kaukėmis ir laikytis asmens sveikatos prevencinių reikalavimų.

Nuoroda internete: https://www.fsf.vu.lt/azijos-ir-transkulturini-studij-institutas/instituto-ivykiai-2/3951-gedimino-giedraicio-viesa-paskaita-ir-seminaras-mahajanos-tikejimo-suzadinimo-traktatas

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top