Azijos studijos Lietuvoje

„Dharmos knyga“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi

Data ir laikas: 2018-07-19 18:00 - 2018-07-19 19:30

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Kadaise imperatoriams ir karaliams skirtus Dharmos kodekso mokymus šių dienų žmogus gali pritaikyti kasdieniame gyvenime – valdyti savajai karalystei, tai yra savo gyvenimui. „Juk pati svarbiausia mūsų karalystė yra asmeninio gyvenimo sritis. Kad ir kokią padėtį užimtų žmogus, kaip jis pajėgs vadovauti komandai, ką jau kalbėti apie tautos valdymą, jeigu pats nebus tapęs savo vidinio pasaulio valdovu? Jei išmoksime susitvarkyti savo gyvenimą, susitvarkysime ir su kitkuo“, – sako tarptautinį pripažinimą pelnęs žinomas rašytojas Simonas Haasas.

S. Haasas šešiolika metų Indijoje studijavo sanskritą ir senuosius šventraščius, vėliau baigė Kembridžo universitetą. Patirtį ir įgytą išmintį autorius apibendrina „Dharmos knygoje“ – pristatydamas senuosiuose Indijos tekstuose aprašomą Dharmos kodeksą – universalių pirminių moralės dėsnių rinkinį, kadaise išminčių sukurtą padėti žmogaus tikrajai dvasinei sąmonei pažadinti, mūsų potencialui atskleisti ir išmokyti gyventi sąmoningai, užuot gyvenus kaip pakliuvo.

Į renginį iš Jungtinės Karalystės atvyksta pats knygos autorius S. Haasas. Jis ne tik pristatys „Dharmos knygą“, bet ir surengs interaktyvias Dharmos dirbtuves. Dažnas mano, kad joga yra kūno padėčių ir kvėpavimo pratimų seka. Tačiau tai tik maža jogos dalis, padedanti siekti gilesnės savistabos. Tradiciškai jogos mokinys nė nemėgindavo imtis kūno ir kvėpavimo pratimų, kol neišsiugdydavo tobulų įpročių, iš kurių svarbiausi – keturi Dharmos kodekso principai: Tiesa, Tyrumas, Neprievarta ir Disciplina.

Dirbtuvėse sieksime šių tikslų: sužinosime, kaip senoji jogos sistema gali padėti gyventi sąmoningiau, pagerinti mūsų pasirinkimų kokybę; mokysimės taikyti jogos principus visose gyvenime srityse: profesinėje, santykių, saviraiškos, finansinėje; išplėsime jogos praktiką už jogos kilimėlio ribų ir paversime ją gyvenimą keičiančia praktika.

Knygą išleido leidykla „Retas paukštis“. Susitikime bus galima įsigyti išminties sprendimų meno knygą ir net gauti autoriaus autografą. Renginys vyks anglų kalba. Bus vertimas į lietuvių kalbą. Renginyje taip pat dalyvaus knygos vertėja ir leidėja Aušra Bagočiūnaitė.

Laukiame visų, kas domisi senąja Rytų filosofija ir ieško dvasingumo kasdienybėje Renginių erdvėje, III a.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/639112409776967/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top