Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2012-09-20 - 2012-09-21

Renginio vieta: Vilniuje ir Kaune

Į Lietuvą atvykstanti Arbatos ceremonijos meistrė, Ura-senke mokyklos profesorė Yuko Katsura iš Japonijos Lietuvoje surengs dvi Arbatos ceremonijos paskaitas-demonstracijas, kurių metu susipažinsite su Arbatos ceremonija ir jos subtilybėmis iš arčiau.

Renginiai vyks:

Rugsėjo 20 d. 18:00 val. Mykolo Romerio universiteto I-201 Amfiteatrinėje salėje (Ateities g. 20, Vilnius). Įėjimas nemokamas. Išankstinė rezervacija nėra būtina.

Rugsėjo 21 d. 18:00 val. – Kauno Kameriniame teatre (Kęstučio g. 74A, Kaunas). Įėjimas nemokamas. Būtina išankstinė vietų rezervacija (vietas galite rezervuoti, siųsdami savo vardą, pavardę ir vietų skaičių el.paštu kristina.simonaityte@vn.mofa.go.jp)

Meistrė gimė šeimoje, turinčioje gilias arbatos ceremonijos tradicijas (iš motinos pusės), tad nuo vaikystės užsiima arbatos gėrimo ceremonija. Arbatos ceremonijos subtilybių mokosi pas Ura senke mokyklos įpėdinį. Eina Ura senke mokyklos profesorės pareigas bei yra Ura senke tarptautinės asociacijos narė.

Suteiktas arbatos meistrės vardas „Sou-Ju“.

2003 ir 2004 metais įteikta Savako Agava premija žurnalo „Fudžin Gaho“ arbatos meno konkurse. Tarptautiniame Tadžimi keramikos festivalyje jai buvo skirta žiuri premija. Meistrė yra laimėjusi premijas ir daugybėje kitų konkursų, skirtų tradicinei arbatos ceremonijai, stalo dekoravimui ir pan.

Intensyviai organizuoja arbatos ceremonijos renginius ir populiarina šį meną užsienyje.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top