Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2017-09-12 10:00 - 2017-09-16 21:00

Renginio vieta: Lietuva

Nūnai mes susiduriame tiek su globalinių ryšių plėtra, tiek ir su fragmentacija. Mūsų troškimą pažinti, suprasti ir priimti varžo klaidinga informacija ir nepagrįstos baimės. Žinia, jog kultūriniai mainai padeda mums transformuoti savąjį požiūrį, įgalina transcenduoti nusistovėjusius stereotipus, sukuria bendrumo jausmą ir leidžia įsisklausyti į vienas kitą.

„Arabų kultūros dienos“ – tai iniciatyva, kuria siekiama puoselėti tarpkultūrinį dialogą, grįstą autentišku abipusiu supratimu. Mes norime leisti arabams patiems save pristatyti, savo lūpomis pasakoti savąją istoriją, pateikti savo kultūrą ir tradicijas. Mes siekiame pateikti arabų kultūrą iš meninės, akademinės ir estetinės perspektyvos, akcentuodami meną ir kultūrą, švietimą ir kultūrinį bendradarbiavimą. Dėl šios priežasties, sąmoningai vengdami religinių ir politinių temų, šiuo projektu norime sukurti vieningą platformą, apie kurią galėtų burtis arabų ir lietuvių kultūros ir meno atstovai bei žmonės. Be to, šis projektas įgalins Lietuvoje gyvenančius žmonems susikurti gilesnį suvokimą ir platesnį požiūrį į arabų kultūrą ir jos milžinišką indėlį į pasaulinės kultūros istoriją.

„Arabų kultūros dienos“ rugsėjo 12-16 dienomis vyks Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Šis renginių ciklas suburs menininkus, muzikantus, dėstytojus, žurnalistus, rašytojus bei valstybių atstovus iš Omano, Saudo Arabijos, Irako, Sirijos ir Palestinos. Anna Lindh fondo Lietuvos tinklo nariai organizuos edukacinę ir kultūrinę veiklą: paskaitas, literatūros vakarus, parodas, seminarus, sportinius renginius bei daugelį kitų renginių, kuriais bus siekiama supažindinti su arabų kultūriniu arealu.

 

Nuoroda internete: https://arabiccultureforum.wixsite.com/arabudienos

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top