Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2018-12-18 12:00 - 2019-01-06

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Apsilankykite Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje eksponuojamoje arabų kaligrafijos meno parodoje. Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) kaligrafo Husain Ali Al-Hashimi 11 darbų ekspozicijoje atsiskleis tiksliai perduotos arabiškosios-islamiškosios kaligrafijos meno tradicijos ir etika.

Dėl žmogaus noro išreikšti savo santykį su Kūrėju islamo kultūroje kaligrafija tapo svarbiausia vaizduojamojo meno šaka. Kaligrafija – tai ne tik tvirtai nustatytos raidžių proporcijos, geometrija ar abstrakcija, tai ritmas, prilyginamas muzikai.

JAE kaligrafas Husain Ali Al-Hashimi gimė 1959 metais Dubajuje. Jis mokėsi arabų kaligrafijos meno pas žymų Kuveito menininką Mustafa Ibn Nakhi ir pas kaligrafus Hashim Al-Baghdadi ir Sadiq Al-Douri Bagdado menų institute, gilino žinias įvairiuose islamo meno istorijos projektuose. Husain Ali Al-Hashimi yra surengęs daugybę autorinių parodų islamo ir Europos šalyse, pelnė tarptautinių apdovanojimų ir laimėjimų. Tarp žymiausių kaligrafo darbų yra prabangiausiam Dubajaus viešbučiui „Emirates Palace Abu Dhabi“ sukurtas logotipas.

Ši paroda yra renginių ciklo, skirto Tarptautinei arabų kultūros dienai, dalis.

Parodos organizatoriai: Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, „Arabic Language Protection Association“ (JAE), VšĮ „Arabų kultūros forumas“.

Paroda eksponuojama Meno erdvėje, V a.

Nuoroda internete: https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/2090/arabu-kaligrafijos-menas

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top