Azijos studijos Lietuvoje

A. Zyko knygos „Septyni Japonijos veidai“ pristatymas

Data ir laikas: 2021-07-06 13:00 - 2021-07-06 14:30

Renginio vieta: Zyplių dvaras, 3811 2, Lukšiai 71183

Kauno-Japonijos draugystės asociacija kviečia į Aurelijaus Zyko knygos apie Japoniją „Septyni Japonijos veidai“ pristatymą Zyplių dvare liepos 6 d. 13 val.

Renginys yra nemokamas.
Būtina registracija: https://forms.gle/aFgcvu6jUpFtZDGB6

Dr. Aurelijus Zykas – žinomas japonologas, mokslų daktaras, vertėjas, rašytojas, keliautojas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas, „Azija LT“ įkūrėjas. Laisvai kalbėdamas japoniškai nuolat vertėjauja aukščiausiojo lygio susitikimuose Lietuvoje ir Japonijoje, 2007 m. vertė Japonijos imperatorienei Mičiko, 2019 m. lydėjo Lietuvos Respublikos Prezidentą į Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremoniją Tokijuje. Kaip mokslininkas ir dėstytojas skaito paskaitas įvairiuose Europos ir Azijos universitetuose. Parengė pirmąjį išsamų lietuvių-japonų kalbų žodyną. Už indėlį plėtojant Lietuvos-Japonijos santykius 2019 m. A. Zykui suteiktas Japonijos užsienio reikalų ministro apdovanojimas.

Antroji dr. Aurelijaus Zyko kelionių knyga apie Japoniją pristato Tekančios saulės šalies kultūros ir gamtos paveldą. Remdamasis turtinga savo gyvenimo ir kelionių Japonijoje patirtimi autorius kviečia į septynis skirtingus šalies regionus. Japonijos kultūros, istorijos, meno bruožus jis atskleidžia vesdamas skaitytoją po magiškas šventyklas, sodus, pilis, kalnuose slypinčius kaimelius, įspūdingus didmiesčius, stotis ir net… šurmuliuojančias sankryžas. Atskirose rubrikose supažindinama su tradiciniais amatais, gardžiais patiekalais, čia gausu praktinių patarimų keliautojams. Smalsų skaitytoją suintriguoja ir nuotaikingi mėlyno megzto katino Kiciaus pastebėjimai apie vietinį gyvenimo būdą. Knyga skiriama tiek planuojantiems kelionę po Japoniją, tiek lankantiems aprašomus objektus, tiek norintiems pažinti tūkstantmete istorija alsuojantį kraštą ar trokštantiems nuskristi į šią šalį vaizduotės sparnais.

Norintieji gali papildomai užsisakyti Ragaučiaus degustaciją „Kuchmistrai“ restorane, kurios kaina asociacijos nariams – 14 eurų, kitiems – 25 eurai, vaikams – 10 eurų.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1434812650224702

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top