Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Pilyponis, Justas
Leidimo metai: 1939
Leidykla: Orientas

„Paslaptingas svetys iš Indijos“ – 1939 metais išleista knyga, laikoma viena geriausių Lietuvių detektyvo žanro pradininkų romanu. Nors knyga išleista senai ir gali pasirodyti nuobodi ir blanki, nuotykių ir nutikimų tikrai netrūksta.

Italija, Venecija, du metai po garsaus Prancūzijos žudiko Zig-zago sugavimo ir nužudymo. Kamilijus Chateauraux, mažo Prancūzijos dienraščio korespondentas ir buvo tas žmogus, kuris sugavo baisųjį siaubūną. Tačiau po dviejų metų, jis sugrįžta ir pasirodo su trenksmu – nužudo Olandų konsulą Vilijamą den Oudeną. Jo gražioji dukra Marie den Ouden sukrėsta, sužlugdyta, ištikta šoko, tačiau ja bando rūpintis Kamilijus. Deja, nesėkmingai – Zig-zagas pagrobia merginą iš jos namų, dviejų vyrų akivaizdoje. Vyrai prisimena, kad Marie tarsi buvo užhipnotizuota, lyg ją kažkas vedė. Iškyla klausimas, gal Zig-zagas nežmogus? Ar gali Zig-zagas būti galingas jogas gebantis savo minčių galia priversti žmones paklusti jam? Šis romanas greitai įtraukia į veiksmų virtinę ir dramos jame tikrai netrūksta.

Justas Pilyponis knygoje parodo ir meilės trikampį tarp pagrindinių veikėjų, ir ką žmogus gali padaryti dėl savo meilės. Šis detektyvas persipynęs paslapčių, meilės intrigų, nusikaltimų ir nuotykių.

Gal ji ir pasirodys sena ir neįdomi, tačiau jos siužetas įtrauks kiekvieną.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top