Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Zykas, Aurelijus
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Aukso Pieva

Aurelijus Zykas savo knygoje „Japonijos spalvos ir skoniai“ skaitytoją supažindina su šia tolima šalimi.  Autorius, remdamasis asmenine patirtimi, pasakoja apie savo gyvenimą Japonijoje, kurioje praleido keturis metus, gyvendamas dviejuose labai skirtinguose Japonijos miestuose: Tokijuje ir Kanadzavoje. Knyga perskirta į dvi dalis – pirmoji skiriama metams, praleistiems Japonijoje studijuojant Kanadzavos mieste. Antroji – gyvenimui Tokijuje, studijuojant Vasedos universitete, o vėliau – dirbant Lietuvos ambasadoje Tokijuje. Ši knyga – puikus kūrinys kiekvienam besidominčiam Japonija ir jos kultūra.

„Japonijos spalvos ir skoniai“ pristato įvairiapusę Japoniją. Knygoje kalbama apie Japonijos kultūrinį bei istorinį paveldą, žmones, gyvenimo būdą šioje šalyje. Pasakojimai apie gyvenimą tekančios saulės šalyje nuotaikingi, parašyti su nostalgija ir humoru, papildyti įvairiais svarbiais Japonijos kultūros aspektais (kaip, kad verslo etiketas), šalies istorijos faktais. Tarp skyrių įterpiama lyriškų mini pasakojimų, įkvėptų Japonijos kultūros aspektų, taip pat pateikiami detalūs įvairių japoniškų patiekalų aprašymai, kuriuos lengvai galima pagaminti ir būnant Lietuvoje. Autorius savo prisiminimais apie šią šalį dalijasi dienoraščio forma. Nors šią knygą galima laikyti kelionių knyga, tai nėra tipinė šio žanro knyga, nes ji neturi nei aiškios kelionės pradžios ar maršruto, nei aiškios jos pabaigos. „Japonijos spalvos ir skoniai“ yra tarsi mozaika. Tai knyga, kurioje dera įvairūs žanrai, laikotarpiai, autoriaus pasaulėžiūros momentai. Negalima pasakyti ar Japonija šioje knygoje vaizduojama teigiamai ar neigiamai, nes paties autoriaus žodžiais, jį su šia šalimi sieja „maždaug taip pat sudėtingas santykis, kuris daugumą mūsų sieja su savo Tėvyne: skaudžiai saldi neapykanta, sumišusi su meile.“

Gausiai nuotraukomis iliustruota knyga atskleidžia pačias gražiausias Japonijos spalvas. Aprašyti patiekalai leis pajusti Japonijos skonius. Vienas iš nedaugelio lietuvių autorių leidžiamų kūrinių apie šią šalį, nepaliks abejingų skaitytojų.

AURELIJUS ZYKAS – Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas, politikos mokslų daktaras. Per keliolika apsilankymų Japonijoje nuo 1998 m., autorius šioje šalyje iš viso praleido apie ketverius metus, studijuodamas Japonijos universitetuose, atlikdamas mokslinius tyrimus bei dirbdamas Lietuvos Respublikos ambasadoje Tokijuje. Yra dėstęs Suomijos, Austrijos, Japonijos, Korėjos universitetuose. Autorius puikiai moka japonų kalbą, yra vienas geriausių vertėjų, dirbančių aukščiausio lygio politiniuose susitikimuose. Japonijos imperatoriškosios šeimos vizito Lietuvoje metu vertėjavo Jos Didenybei imperatorienei Mičiko.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top