Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Mačiulevičius, Paulius, Tilmantaitė, Berta, Jančiauskas, Andrius
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2013
Leidykla: Obuolys

Susikrovus kuprinę, mesti darbą, bei nežinia kuriam laikui palikti artimuosius ir nusipirkti bilietą tik į vieną pusę atrodo turėtų būti sunku, ar ne? Tačiau trys keliautojai iš Lietuvos – žurnalistas Paulius Mačiulevičius, fotografė Berta Tilmantaitė ir psichologas Andrius Jančiauskas dar kartą įrodo, kad viskas yra įmanoma. Trijų autorių knygoje „Azija be sienų“ pasakojama iš viso septynis mėnesius trukusi kelionė po dešimt Azijos šalių. „Pasaulis yra draugiškas“, būtent su tokia idėja keliautojai pasiryžta geriau pažinti tokią chaotišką ir tuo pačiu spalvingą Azijos šalių kultūrą.

Knygoje puikiai perteikiamos skirtingos ir tolimos mums šalys. Aprašoma nestereotipinė Turkijos pusė, iraniečių svetingumas, Afganistano pavojai ir sunkiai suvokiama realybė. Indijos gyvenimas perteikiamas per vietinių įvairiausių religijų apeigas, tradicijas ir patį gyvenimo būdą, aprašomos ne tik visiems gerai žinomos Indijos vietovės, bet ir tolimi, turistų dar neatrasti rojaus kampeliai žemėje. Himalajų kalnai Nepale, draugiški žmonės ir apleisti, nebegyvenami kalnų kaimeliai suteikia knygai šviežio oro pliūpsnį, o varginga Tibeto dabartis ir „sukomercinti“, dabar jau nė iš tolo savo paskirties neatliekantys vienuolynai verčia susimąstyti apie šiuolaikines vertybes. Tačiau kerinčios Kinijos istorinės vietovės pataiso padėtį ir toliau įsupa į kelionės nuotykius. Knygoje aprašoma Mianmaro kasdienybė sunkiai leidžia atsiplėšti nuo knygos bent minutei, o Indonezijos ir Malaizijos salos įtraukia savo pasakiškais gamtos vaizdais ir tradicijomis. Skirtingų šalių ir kultūrų kratinys puikiai suderinamas ir atskleidžiamas šioje trijų keliautojų knygoje. Žinoma, aprašyti viską – neįmanoma, bet knygoje telpa nemažai autorių patirtų išbandymų ir nuotykių, bei paliekama vietos ir skaitytojų fantazijai.

„Sapnuok gyvenimą, gyvenk svajonėse“, su tokia mintimi užversta knyga palieka gilų pėdsaką ir nenumaldomą norą viską metus tęsti tokią neprastą kelionę po spalvingą ir paslaptingą Aziją, kuri, rodos, tik ir laukia kol jai negalintys atsilaikyti nuotykių ieškotojai pasiners į jos vis dar iki galo neištirtas vietas. Pauliaus, Bertos ir Andriaus knyga puikiai perteikia tolimų kraštų žavesį, sukeldami iš ties didelę sumaištį galvoje ir įkvėpdami keliauti ir atrasti.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top