Išversta iš: anglų
Autoriai: XIV Dalai Lama, Hopkins, Jeffrey
Vertė: Jomantienė, Irena, Dyke, Milda
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:
His Holiness the Dalai Lama, Jeffrey Hopkins, HOW TO PRACTICE: THE WAY TO A MEANINGFUL LIFE, Pocket Books, New York, 2002.
ISBN: 978-609-8105-07-0
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Aukso pieva
Tai įkvepianti Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga, kurioje girdėti dvejopas, poeto ir filosofo, balsas. Tai knyga apie išmintį, meilę, gerumą, asmeninės moralės praktiką. Šioje knygoje galima rasti nuorodų, kaip gyventi prasmingą gyvenimą, kaip atrasti meilę kiekvienai gyvai būtybei, kaip apsaugoti savo protą ir mintis nuo tokių jausmų kaip nepasitikėjimas, pavydas ir pyktis. Pasakojama apie moralumo naudą ir tantras. Jo Šventenybės knygoje gausu jaudinančių gyvenimo sąlygų aprašymų, atskleidžiamas altruizmo grožis; kitur suintriguoja skrupulingai apibūdintos tokios giluminės praktikos, kaip tuštumo meditacija, kurios gali maitinti protą ilgus kontempliacijos metus. Knyga siūlo ne vieną išmintingą praktinę įžvalgą apie žmogaus dvasią ir troškimus, siejančius mus visus nematomais ryšiais.
Šioje ypatingoje knygoje Tibeto dvasinis lyderis, Nobelio taikos premijos laureatas, skaitomiausių knygų autorius padės keliauti nušvitimo link, stulbinamai paprastai pateikdamas nesenstančią išmintį ir lengvas kasdienes praktikas, patraukdamas skaitytoją subtiliu humoru bei pozityviu mąstymu.
Jo Šventenybė Dalai Lama gimė pietryčių Tibete 1935 m. ir jau dviejų metų pripažintas keturioliktuoju Dalai Lama. Penkerių metų Dalai Lama buvo atgabentas į Tibeto sostinę Lhasą, kur buvo mokomas pagal išsamią vienuolyno programą. Komunistinei Kinijai 1950m. užėmus rytinį Tibetą, jam šešiolikmečiui, teko imtis vadovauti Tibeto vyriausybei. Nepaisant pastangų bendradarbiauti su okupantais, jam pačiam asmeniškai iškilo tiesioginis pavojus, tad 1959 m. jis persikėlė į Indiją. Tremtyje sėkmingai atkūrė platų Tibeto kultūros centrų tinklą, nenuilsdamas keliavo po pasaulį, nešdamas žinias – ir ne tik budistams, ne tik kitų religijų atstovams, bet ir kiekvienam iš mūsų – apie gerumo svarbą kiekvienai visuomenei. Pripažįstant nenuilstamas pastangas Tibeto žmonių bei kitų tautų labui, 1989 m. Dalai Lama apdovanotas Nobelio taikos premija.
Dalai Lama išleido daug knygų, skirtų ir plačiajam skaitytojų ratui, ir išskirtinai besidomintiems budizmu. Savo knygose jis remiasi ilgamete Tibeto dvasinės praktikos tradicija bei asmenine patirtimi, pateikdamas pasiūlymų, kaip praktikuoti dvasinį kelią, galintį atvesti į proto aiškumą bei emocines transformacijas. Dalai Lama parodo, kaip suteikti prasmės mūsų žmogiškajam gyvenimui.