Azijos studijos Lietuvoje

Paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“

Data ir laikas: 2013-04-11 17:00 - 2013-05-04

Renginio vieta: Vilniaus dailės akademijos ekspozicinės salės „Titanikas\", I aukštas (Maironio g. 3, Vilnius)

Kakedžiku yra tradicinis japonų tapybos ir kaligrafijos kūrinių eksponavimo būdas. Pats kakedžiku ritinėlis yra gaminamas iš popieriaus ar audinio (dažniausiai naudojamas šilkas). Eksponuojant kakedžiku ritinėlį, tereikia jį tiesiog pakabinti virvele ant vinies. Kai kakedžiku nebenaudojamas, jį galima gražiai susukti į ritinėlį, kuris užima visai nedaug vietos.

Nuo senų laikų japonai kabindavo kakedžiku svetainėje tam, kad parodytų savo pagarbą ir svetingumą svečiams.

Kakedžiku tapyboje dažniausiai naudojamos gėlės, paukščiai, kraštovaizdžio motyvai. Mums, japonams, labai svarbus sezoniškumas, todėl   visuomet žavėjomės ir labai vertinome keturių metų laikų grožį. Dėl šios priežasties namų šeimininkas turi parinkti kakedžiku, atspindintį metų laiką bei svečių atvykimo progą.

Pastaruoju metu japonų kasdieninio gyvenimo būdas smarkiai pasikeitė ir tapo panašus į vakarietiškąjį, tad retas japonas pasitinka svečius su namuose pakabintu kakedžiku ritinėliu. Šiais laikais kakedžiku ir mums nėra toks artimas ir įprastas dalykas.

 

Paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“ yra gera proga mums, dalyvaujantiems dailininkams, vėl pajusti nuo senų laikų išlaikytą japonų dvasią, kuriant meno kūrinius tradiciniu japonišku stiliumi. Vieni naudoja šuolaikiškas tapybos priemones, tokias kaip akriliniai dažai ar guašas, kiti –  tradicines medžiagas: ryžių popierius, šilkas ar japoniški dažai. Tačiau mes visi stengiamės išreikšti savo meną kakedžiku stiliumi.

 

Tikimės, jog Lietuvos žmonėms patiks trisdešimties meno kūrinių paroda, sukurta dvylikos japonų dailininkų, kurių modernus meno pojūtis išreikštas harmonijoje su japoniška tradicija – kakedžiku.

Nuoroda internete: http://www.titanikas.com/lt

Partneriai ir rėmėjai:

Organizatorius:

Kakedžiku parodos vykdomasis komitetas

Partneris:

Japonijos ambasada Lietuvoje

Rėmėjas:

Vilniaus dailės akademija

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top