Azijos studijos Lietuvoje

Nuo likimo nepabėgsi? Konfucinė ming 命 samprata ir gyvenimas neišvengiamybės akivaizdoje

Data ir laikas: 2021-10-27 15:00 - 2021-10-27 16:30

Renginio vieta: Zoom platforma

Vienas svarbiausių tradicinės Kinijos terminų — ming 命 — dažnai aiškinamas ir verčiamas kaip „likimas“. Šioje diskusijoje pirmiausia pažvelgsime kaip į „likimo“ terminą žvelgia šiuolaikinių Vakarų filosofijos, psichologijos, antropologijos studijos. Tuomet pasiaiškinsime klasikinio konfucianizmo veikaluose aptinkamą ming 命 sampratą.

Kokį naują likimo sampratos ar jos psichologinio poveikio traktavimą mums gali pasiūlyti konfucinė ming interpretacija? Kaip tai gali veikti ir mus, šiandienos žmones, kurie, kaip rodo pandeminė patirtis, vis dar atsiduriame sudėtingose ir, atrodytų, neišvengiamose ar mūsų jėgas pranokstančiose gyvenimo situacijose?

Pagrindinio pranešimo autorius — dr. Vytis Silius (Vilniaus universitetas; Sun Yat-sen universitetas).

Komentatoriai: dokt. Agnė Veisaitė (City University of Hong Kong) ir dr. Paulius Rimkevičius (Vilniaus universitetas).

Renginys vyks nuotoliniu būdu Zoom platformoje ir bus įrašinėjamas.

Šiam renginiui būtina registracija. Registruotis galite čia: https://liedm.zoom.us/meeting/register/tZwudOCrrTMtHdTcmT-FBQVBFFgpKwDs1bWo?

Po registracijos el. paštu gausite patvirtinimo laišką su prisijungimo į renginį informacija.

Renginys yra dalis projekto, finansuoto iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0111) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). Projekto pavadinimas: Tarp pasirinkimo ir determinizmo: kultūrinė laisvos valios, sėkmės ir atsitiktinumo patyrimo bei konceptualizavimo įvairovė DOTSUT-22 (09.3.3-LMT-K-712-01-0111).

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/587945242251301

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top