Azijos studijos Lietuvoje

Japonijos meno paroda „Tokoshie“ (Amžinybė) Kaune

Data ir laikas: 2016-12-10 12:00 - 2017-01-22 18:00

Renginio vieta: M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas

Gruodžio 10 d., šeštadienį, pradės veikti Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti skirta paroda.
Meno ir kultūrinių mainų asociacija WAC iš Tokijo, Japonijos (World Art & Culture Exchange in Tokyo), pirmą kartą Lietuvoje pristato Japonijos meną. Parodoje eksponuojama beveik 100 Japonijos menininkų darbų. Tai tapyba, tradicinė japonų tapyba, skulptūra, kaligrafija, grafika, fotografija.
2015 m. Lietuva šventė 25-ąsias nepriklausomybės ir minėjo 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines. Šiais metais minime Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį.
Santykiai tarp Lietuvos ir Japonijos buvo draugiški Chiune Sugihara pastangų dėka (1940 m. jis išduodavo vadinamąsias „vizas gyventi“). Glaudūs santykiai sieja tautas ir meno srityje. Kai kalbame apie šių šalių meną, iškyla du menininkai Benas Shahnas ir M. K. Čiurlionis. Benas Shahnas buvo Amerikos litvakas, socialinio realizmo atstovas, jis kūrė darbus, kurie atspindėjo skurdą, rasinius prietarus ir socialinį pažeidžiamumą. Savo kūryboje dailininkas buvo ypač susikoncentravęs į socialinę karo tematiką, jis teigė, kad labiausiai socialiai pažeidžiami yra tie, kurie labiausiai nukenčia konfliktų tarp tautų, karo metu.
Lietuvių menininko M. K. Čiurlionio darbų paroda buvo eksponuota Sezon modernaus meno muziejuje Japonijoje. Galime pajusti ypač išskirtinius santykius tarp Lietuvos ir Japonijos – šioje šalyje M. K. Čiurlionio darbų paroda įvyko ir 1990 m., pažymint Lietuvos nepriklausomybę.
Ši M. Žilinsko galerijoje eksponuojama paroda skirta šiltiems santykiams tarp Lietuvos ir Japonijos palaikyti, Japonijos menui propaguoti ir artimiau pažinti šios šalies menininkų kūrybą.

Nuoroda internete: http://www.ciurlionis.lt/index.php?mact=Calendar%2Ccntnt01%2Cdefault%2C0&cntnt01event_id=1136&cntnt01display=event&cntnt01lang=lt_LT&cntnt01returnid=112#f

Partneriai ir rėmėjai:

Japonijos ambasada Lietuvoje

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top