Azijos studijos Lietuvoje

Paprasto gyvenimo menas: 100 kasdienių praktikų ramybei pasiekti

Originalo kalba: anglų k.
Išversta iš: anglų k.
Autoriai: Masuno, Shunmyo
Vertė: Uzėlaitė, Viktorija
ISBN: 9786094664809
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Tyto alba

„Paprasto gyvenimo menas: 100 kasdienių praktikų ramybei pasiekti“ – knyga, kuri įrodo, kad atliekant paprastas kasdienes praktikas, vykdant nežymias įpročių permainas ir neieškant būtinai išskirtinių patirčių, galima pakeisti požiūrį ir iš naujo patirti vidinę ramybę. Autorius Japonų dzen budizmo dvasininkas Shunmyo Masuno, remdamasis šimtmečių išmintimi dzen budizmo, parengė šimtą aiškių, glaustų, kasdienių praktikų šiuolaikiniam žmogui, gyvenančiam pasaulyje, kuriame vyrauja technologijos, žmonės vis labiau nutolsta nuo gamtos ir nuo vienas kito, o psichinės ligos kamuoja labiau nei bet kada anksčiau.

Knygoje Masuno primena skaitytojams, kad nėra svarbesnio momento nei dabar, todėl reiktų ieškoti ramybės būtent kasdienybėje, pasitelkiant visus penkis pojūčius. Laiko švaistymas nerimaujant dėl dalykų, kurių negali tuo metu pakeisti, savęs pamiršimas ir galvojimas apie visas pasaulio problemas, pasak jo, yra tai, kas trukdo žmogui jausti vidinę ramybę ir sukelia nerimą. Paprasti dalykai, tokie kaip kasdieninis saulėlydžio laukimas, gėlių sodinimas ir stebėjimas kaip jos auga, laiko leidimas basomis, nereikalingų daiktų atsisakymas ar kėlimasis penkiolika minučių anksčiau, gali išmokyti priimti gyvenimo pokyčius, atpalaiduoti, atgaivinti mintis ir atsikratyti nerimo.

Pasak dzen budistų, kuomet žmonėms prastai sekasi, jie yra linkę manyti, kad ko nors trūksta. Tačiau jie norima pakeisti esamą padėtį, pirmiausia reikia su kuo nors išsiskirti ir tik tada ieškoti, ką įgyti, nes tai esminis paprasto gyvenimo dėsnis. Laikantis paprastų įpročių ir mėgaujantis momentu, kuriame esi, gyvenimas nepaaiškinamai tampa šviesesnis, tvarkingesnis ir gražesnis, nes tokia yra žmogaus prigimtis. Knyga išmoko skaitytoją, kad norint pagerinti savo gyvenimą ir gyventi lengvesne širdimi, pirmiausia reikia apsivalyti, nesvarbu ar tai būtų namai, ar mintys.

Shunmyo Masuno (Šiunmio Masuno) – gimęs 1953-tais metais pasaulinio garso dzeno sodo meistras ir landšafto architektas, Tamos meno universiteto aplinkos ir landšafto dizaino profesorius, aštuonioliktasis Kenko-dži šventyklos vyriausiasis šventikas. Vienuolis vadovauja 450 metų skaičiuojančiai „Soto Zen“ šventyklai, o nuo 1987 m. skaito paskaitas Britų Kolumbijos, Toronto, Cornellio, Londono, Pekino universitetuose, Harvardo aukštojoje dizaino mokykloje. Shunmyo Masuno yra taip pat parašęs septynias knygas apie sodus bei dzen budizmą. Projektuodamas sodus Masuno pirmiausiai medituoja ir užmezga ryšį su erdve, o sodas jam yra ypatinga dvasinė vieta, kurioje gyvena protas, todėl jis tiki, kad sodininkystė padeda pasiekti vidinę harmoniją, ramybę ir sakralumą.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top