Azijos studijos Lietuvoje

Vilniaus knygų mugė 2018

Data ir laikas: 2018-02-22 10:00 - 2018-02-25 17:00

Renginio vieta: LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius

Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Savo formatu ir ypač įdomia bei turtinga kultūrine programa mugė pirmiausiai yra skirta skaitytojui, autoriaus ir skaitytojo bendravimui, susitikimams, diskusijoms ir skaitymui. Šiemet mugė taip pat kvies skaitytojus susitikti su rašytojais, dalyvauti diskusijose, pristatymuose, parodose, klausytis muzikos, eilių ir tiesiog gerai praleisti laiką su knygomis ir jas kuriančiais žmonėmis.

Azijos valstybių mylėtojai apsilankė knygų mugėje neliks nusivylę – mugėje bus galima išvysti Azijos valstybėms skirtų renginių:

Vasario 22 d.:
13:00 val. Muzika Haruki Murakami kūryboje. Vieta: Forumas – LRT studija.
Renginio dalyviai į Haruki Murakami tekstus mėgins pažvelgti per muzikos prizmę, aptars „muzikinio takelio“ ypatumus, jų indėlį į teksto prasmių kūrimo lauką. Dalyvauja: Japonijos ambasadorius J. E. Toyoei Shigeeda, muzikologas Darius Užkuraitis, radijo ir televizijos laidų vedėja Jurgita Ignotienė.

14:00 val. Diskusija „Švelniosios galios vedami. Įvaizdžiai, pasaulis, Japonija“. Vieta: Konferencijų salė 1.2.
Renginyje bus pristatyta naujausia A. Zyko monografija „Švelniosios galios vedami: šalies įvaizdžio politika ir Japonija“, kurią bus galima įsigyti VDU stende Nr. 3.11.
Šalies įvaizdžio valdymo praktikos kelia daug dilemų, todėl turi tiek šalininkų, tiek priešų. Ne išimtis ir Lietuva. Viena vertus, žiniasklaidoje piktinamasi, kad Lietuva užsienyje pristatoma kaip skurdi šalis ar Hanibalo Lekterio gimtinė, kita vertus, klausiama, ar tinkamai ir efektyviai naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, investuojami į tokias neapčiuopiamas ir racionaliai sunkiai paaiškinamas veiklas, kaip kultūros diplomatija ar šalies prekės ženklas. Juk šalies įvaizdis – tai beveik magiškas asociacijų ir simbolių debesis, tvyrantis užsieniečių galvose. Ar galima teigti, kad jis lemia šalies ekonomiką, turistų srautus ar žmonių gyvybę karuose? Japonija yra šalis, kuria autorius domisi ir iš kurios gyvenimo pateikia daugiausia pavyzdžių. Dalyvauja: doc. Aurelijus Zykas, vedėjas Richardas Jonaitis.

17:00 val.  Algirdo Kumžos knygos „Kuksando: kelio knyga“ pristatymas. Vieta: Forumas – LRT studija.
Knygoje supažindinama ne tik su kuksando mokymo paslaptimis bei autentišku požiūriu į Rytų išmintį ir meditaciją, bet ir su vingiuotu autoriaus gyvenimu, kuriame netrūko ir griūčių, ir sėkmės istorijų. Dalyvauja: autorius Algirdas Kumža, architektas Algirdas Kaušpėdas, dr. Dalius Barkauskas ir kunigas Algirdas Toliatas.

17:00 val. Pokalbis su poetu Hilalu Al-Hajri apie Omaną europiečių akimis. Vieta: Rašytojų kampas. Renginio kalba lietuvių/anglų.

Vasario 24 d.: 
15:00 val.  Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knygos „Sibiro haiku“ pristatymas (su „Stalo teatru“ ir choru „Liepaitės“). Vieta: Konferencijų salė 1.2. 
Grafinė novelė „Sibiro haiku“ , skirta 8–15 m. vaikams, pasakoja tikrais skaudžiais įvykiais paremtą vienos šeimos tremties istoriją.

Vasario 25 d.: 
11:00 val. Konstantino Andrijausko knygos „Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse“ pristatymas. Vieta: Konferencijų salė 3.1. 
Pristatoma monografija yra pirmoji Lietuvoje bei tarptautiniu atžvilgiu kokybiškai nauja dabartiniams Kinijos, Indijos ir Rusijos tarpusavio santykiams, jų viršvalstybinėms regioninėms tapatybėms bei užsienio politikos savo kaimynystėje įgyvendinimui skirta mokslinė studija. Šis, autoriaus teigimu, labai asmeninis tarpdisciplininės prigimties veikalas pirmiausia turėtų dominti tuos, kurie nori geriau suprasti dabartinius ekonominės ir politinės galios persislinkimo į Rytus procesus, apimančius tebesitęsiančius daugialypius Indijos iškilimo, Rusijos kategoriškos elgsenos bei ypač Kinijos tapsmo potencialia supervalstybe procesus.

 

Nuoroda internete: https://www.vilniausknygumuge.lt/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top