Azijos studijos Lietuvoje

Asher Elharar paroda „Emocijos“ (Izraelis)

Data ir laikas: 2018-06-13 16:00 - 2018-08-25 12:00

Renginio vieta: Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus, Vilniaus g. 41, Vilnius

Asher Elharar spalvingi, veltinio technika atlikti darbai parodoje „Emocijos“ iš Izraelio.

Asher Elharar gimė Izraelyje 1976 m. religingoje šeimoje, kurią supo religinė bendruomenė. Save pristato kaip eklektišką menininką, kuriam tenka spręsti konfliktą tarp tradicinės aplinkos ir intensyvaus troškimo gyventi laisvai. Menininko karjerą pradėjo nuo juvelyrikos studijų, vėliau sekė kalvystė ir interjero dizainas. Tęstinis mokymasis ir tarpdiscipliniškumo siekimas įkvėpė gilintis į įvairius dalykus ir medžiagas, kilusius iš gamtos. Ashero kūryboje darbų technika jungiama su natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip mediena, audiniai ir vilna.

Yra veidų, kuriuos mes esame įpratę matyti savaip, bet šios asmenybės interpretuojamos Ashero Elhararo yra pamatomos kitu žvilgsniu. Dailininkas, naudodamas neįprastą darbo metodą ir turtingą meninę daugialypę raišką, sukuria kitokius portretus bei suteikia galimybę kiekvienam iš mūsų pamatyti ir suprasti kūrinį asmeniškai.

Pastaraisiais metais autorius daug laiko skyrė unikalios technikos kūrimui, kurios dėka vilna įterpiama į audinį adata. Jis kuria tapybiškus kūrinius, derindamas vilną su skirtingomis spalvomis, taip sukurdamas išskirtinį darbą, kuriame naudojamas unikalus koloritas bei tekstūra, suteikianti kūriniui psichologinį aspektą.

Ši technika vadinama sausu dažymu yra gimusi Europoje, kur gaminama pati vilna. Europoje ši technika naudojama modernizuotoje antklodžių gamyboje. Asheras taiko šią originalią techniką įpindamas ją į vizualų tapybos pasaulį. Ashero rankų darbas sukuria kitokią tekstūrą nei mašininė gamyba. Žiūrovui tai sudaro ryškų ir neišdildomą įspūdį. Darbo pradžia yra patraukli, panaši į dažymą teptuku. Kai spalva ir tekstūra susilieja, o darbas su šiomis medžiagomis tampa meditacija.

Portretų tema Ashero darbuose yra sulaukusi didelio susidomėjimo. Pasak autoriaus, jis renkasi nagrinėti portetus kaip kultūrinius simbolius. O jo pasirinkti veidai yra visų gerai žinomi asmenys. Idėja kurti portretus iš kino ir muzikos pasaulio yra siejama su mūsų poreikiu būti sociumo kultūroje, kuris mus praturtina. Emociniai įspūdžiai, kuriuos žmonės patiria žiūrėdami filmus ar klausydami muzikos yra susieti su kuriamo menininko portretu, kurį autorius, remdamasis savo patirtimi, jį įprasmina ir perteikia žiūrovui.

Paroda veiks iki rugpjūčio 25 d. 

Nuoroda internete: http://ltmkm.lt/lt/parodos/trumpalaikes_parodos/asher_elharar_paroda_emocijos_izraelis.html

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top