Azijos studijos Lietuvoje

Dievų ir kvepalų žemė

Autoriai: Rudzinskaitė-Arcimavičienė, Marija
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 1936
Leidykla: Versmė

„Dievų ir kvepalų žemė“- nedidelės apimties knyga, kurioje pasakojama apie Etiopijos kultūrą, stipriai paveiktą Senovės Egipto. Etiopija apibūdinama kaip tautų mozaika, tautų mišinys, vieta, kurioje Egipto įtaka dar jaučiama iki šiol. Egipto dokumentai dažniausiai apibūdina ją kaip kvepalų žemę. Knygoje pasakojama, kaip pirmoji Egipto faraonė moteris Hatšepsutė, įsakyta jai apsireiškusio dievo Amono, išsiuntė laivų delegaciją, į Etiopiją, anksčiau vadinamą Puntu. Nukeliavus ten išvydo įvariomis gėrybėmis turtingą šalį bei  civilizuotus žmones, labai panašius ir išvaizda ir apranga į pačius egiptiečius.

Galbūt knygą ir galima būtų pavadinti kiek paviršutiniška, tačiau anuomet tai buvo svarbus leidinys, iš dalies dėl tuometinių Italijos politinių pažiūrų į Etiopiją.

Marija Rudzinskaitė-Arcimavičienė gimė didelėje šeimoje Šaravuose, netoli Kėdainių. Baigusi gimnaziją Kaune, mokslus tęsė Maskvos Imperatoriškajame Universitete. Būtent šiame mieste autorė ir susidomėjo egiptologija. Egipte lankėsi tris kartus, tačiau greičiausiai jau po pirmojo karto nusprendė tapti šio  dalyko specialiste. Vėliau grįžo į Lietuvą dėstyti mokyklose bei universitetuose.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top