Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Hosseini, Khaled
Vertė: Čeponis, Jonas
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Khaled, Hosseini. A Thousand Splendid Suns. New York: Riverhead Books, 2007.


ISBN: 978-9955-13-277-6
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2010
Leidykla: Jotema

‘‘Tūkstantis saulių skaisčių“ tai knyga, kurioje pasakojama apie dviejų Afganistano moterų gyvenimus nuo pat vaikystės iki suaugusiųjų pasaulio. Pirmoji tai Marjama, nesantuokinė verslininko duktė, su mama varganai gyvenanti mažoje trobelėje, negalinti net pasvajoti nei apie išsilavinimą, nei apie gražią ateitį, nei apskritai apie geresnį gyvenimą. Antroji Leila, kitaip nei Marjama, gyvenanti apsupta šeimos meilės, besimokanti ir turinti gražių ateities svajonių. Atrodo, jog šios dvi mergaitės gyvena visai skirtinguose pasauliuose: skiriasi jų išsilavinimas, pragyvenimo lygis ir atrodo kad jų keliai niekada negalėtų susikirsti, tačiau įvyksta priešingai. Likimas nusprendė jas suvesti ir galiausiai jos abi tampa vieno ir to pačio vyro žmonomis. Marjama buvo ištekinta per prievartą, o Leila, karo metu netekusi savo šeimos, neturėjo kito pasirinkimo kaip tik ištekėti už vyro, pasiūliusio jai globą.

Pradžioje jos lyg ir aršios priešės, negalinčios pakęsti viena kitos, tačiau laikui bėgant tampa geriausiomis draugėmis ir netgi sąjungininkėmis ir kartu bando atsilaikyti prieš savo vyro ir tuo metu Afganistane vykusius žiaurumus. Joms kasdien tenka stebėti kaip aplinkui miršta mylimi broliai, seserys, tėvai ir mylimieji, kentėti ir netgi savo pačių namuose nesijausti saugioms dėl vyro smurto. Taip pat šioje knygoje lygiagrečiai pasakojama ir visa Afganistano šalies istorija: pradedant nuo gerųjų laikų iki įžengiant Tarybų Sąjungos tankams, einant per komunistų okupaciją, Talibano viešpatavimą, žudymus, neramumus, sprogdinimus iki amerikiečių įsikišimo ir bandymo atstatyti šalį.

”Tūkstantis saulių skaisčių” – įtaigi, dramatiška ir lyriška istorija apie tikrą meilę, neįkainojamą draugystę bei amžiną atsidavimą Tėvynei. Ją perskaitę susipažinsite su Afganistano politikos peripetijomis, moterų gyvenimo sąlygomis besikeičiant režimams ir, žinoma, pačia islamo kultūra bei religija.

Khaledas Hoseinis (Khaled Hosseini) gimė 1965 m. kovo 4 d. Kabule, Afganistane. Jis – vyriausias iš penkių vaikų šeimoje. K. Hoseinio motina buvo mokytoja: dėstė farsi kalbą ir istoriją Kabulo mergaičių vidurinėje mokykloje. 1976 m. šeima persikėlė į Paryžių, nes būsimojo rašytojo tėvas buvo paskirtas dirbti diplomatinėje tarnyboje Afganistano ambasadoje. 1980 m. šeima grįžo į Afganistaną, tačiau ten jau buvo įvykęs kruvinas komunistų perversmas, o šalis užimta sovietų. K. Hoseinio tėvai pasiprašę gavo politinį prieglobstį Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1980 m. jie apsigyveno San Chosė, Kalifornijoje. K. Hoseinis mokėsi Santa Klaros universitete ir baigė San Diego medicinos mokyklą. Iki 1996 m. dirbo vidaus ligų gydytoju. Pirmasis jo romanas „Bėgantis paskui aitvarą“ tapo tarptautiniu bestseleriu, išleistu keturiasdešimtyje šalių. Antrasis jo romanas „Tūkstantis saulių skaisčių“ buvo išleistas 2007-aisiais ir iškart tapo geriausiu Amerikos bestseleriu.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top