Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų k.
Išversta iš: anglų k.
Autoriai: Kwan, Kevin
Vertė: Karsbo, Ligita
ISBN: 9786094664588
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Tyto Alba

Nikolas Jangas dirba dėstytoju Niujorko universitete, gyveną ramų gyvenimą ir iš  pirmo žvilgsnio atrodo kaip paprastas, išsilavinęs niujorkietis. Tokį jį pažįstą ir jo kolegė Reičelė Ču, kuri kartu su juo romantiškai leidžia laiką. Visgi, gana pasyvus gyvenimas, kurį Nikolas susikūrė Niujorke, nėra panašus į tą, kurį jis paliko Singapūre.

Tai greitai išsiaiškins ir Reičelė, kuri pakviesta kartu vykti į Nikolo geriausio draugo vestuves, tikėjosi išvysti kuklius namus ir labiausiai nerimavo kaip jai elgtis, jog neįžeistų savo mylimojo artimųjų savo kultūrinių žinių stoka. Tuo metu, kitame pasaulio gale, žinia, jog Nikolas Jangas grįžta namo ir kartu pasiveža merginą, jau kurį laiką buvo karčiausias apkalbų objektas.

Reičelės niekas neparuošė auksu tviskančiai paslapčiai ir iššūkiams, kuriems ji buvo pasmerkta vos iškėlusi koją iš lėktuvo su…

…vienos žymiausių, skandalingiausių ir turtingiausių Singapūro šeimų sūnumi.

Jos įsivaizduoto kuklaus ir paprasto Nikolo paveikslas sudūžta, kuomet prieš jos akis atsiveria Azijos gietinėlės deimantais tviskanti kasdienybė. Visos už pinigus nuperkamos pramogos, elito vakarėliai, dizaineriu drabužiai, ištaigingos vilos ir privatūs lėktuvai. Viskas, ko geidžia širdis, patiekiama ant lėkštutės ir dar pabarstoma auksu. Visgi, šio tviskančio burbulo šerdis – sąmokslas, klasta ir išdavystės. Neįtikėtinus turtus valdo klanai ir šioje kovoje visi yra pasiryžę peržengti ribas.

Kaip nepradėti kvestionuoti savęs ir savo vertės, kuomet sutinki mylimojo mamą, kuri aiškiai tavęs nepripažįsta ir jau turi aišku planą su kuo ir kaip jos sūnus tuoksis, Singapūro socialinio pasaulio deivę Astridą, kuriai vien pirštu pamojus visi krenta jai po kojomis, arba Edį, kurio šeimos vien nusičiaudėjimas yra aptarinėjamas visuose Honkongo žurnalų pirmuosiuose puslapiuose? Ar esi pakankamai graži? Ar svarbu iš kokios Tu šeimos? Kaip galėjai sužavėti vyrą iš tokio pasaulio?

„Beprotiškai turtingi“ su humoru pristato tai, kas slepiasi už auksinių Singapūro elito durų, kurios atveriamos tik išrinktiesiems.

Kevin Kwan iš Singapūro kilęs autorius, kuris 2018 m. buvo įtrauktas į „Time“ 100 įtakingiausių žmonių sąrašą. Satyrinis romanas „Beprotiškai  turtingi“ (ang, „Crazy rich asians“) pradeda, pasaulinį pripažinimą pelniusią, trilogiją apie turtuose paskendusius azijiečius.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top