Azijos studijos Lietuvoje

Vieša paskaita „Lietuviškas pėdsakas N. Rericho transhimalajų ekspedicijoje“

Data ir laikas: 2019-02-06 17:00 - 2019-02-09 19:00

Renginio vieta: LMA Vrublevskių biblioteka, Žygimantų g. 1, Vilnius

2019 m. vasario 6 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje vyks vieša prof. Audriaus Beinoriaus paskaita. VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto indologijos ir Tartu universiteto Religijų ir teologijos instituto Azijos religijų profesorius paskaitos metu apžvelgs Nikolajaus Rericho transhimalajų ekspedicijos, vykusios 1927–1928 m., istorinį, politinį ir kultūrinį kontekstą.

Kas buvo tas, mažai kam šiandien Lietuvoje žinomas ekspedicijos dalyvis, iš Kauno apylinkių kilęs dvarininkas, carinės Rusijos armijos atsargos pulkininkas Nikolajus Kordaševskis (1877–1945)?

Remiantis istoriniais šaltiniais ir ano meto vaizdine medžiaga bus siekiama atsakyti į klausimus: kokie buvo šios ekspedicijos tikslai, reikšmė ir rezultatai? Kas N. Kordaševskį siejo su garsiąja Rerichų šeima ir kaip jis pateko į negausių ekspedicijos dalyvių gretas? Koks vaidmuo jam teko šioje mįslingoje ekspedicijoje ir kaip susiklostė tolesnis jo likimas?

Nuoroda internete: http://www.atsi.fsf.vu.lt/naujienos/bendros-naujienos/880-viesa-paskaita-lietuviskas-pedsakas-n-rericho-transhimalaj-ekspedicijoje

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top