Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2020-10-22 13:00 - 2020-10-26 18:00

Renginio vieta: Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31, Vilnius

„Pasaulio taikos meno paroda“ siekia skleisti meilę taikai ir menui viso pasaulio žmonėms, nepriklausomai nuo jų tautybės, religijos ar politinių įsitikinimų. Jos pradžia laikomi 1993 m., kuomet prie šios idėjos prisidėjo 200 Japonijos menininkų.

Pradžioje prie iniciatyvos jungėsi daugiausia menininkai, išgyvenę Hirošimos ir Nagasakio atominį bombardavimą arba patys dalyvavę kare. Jie siekė dalytis taikos idėjomis su pasaulio žmonėmis, todėl ir gimė „Rugpjūčio 15 d. pasaulio taikos meno paroda“. Nuo tada kasmet rugpjūčio mėnesį, žymint Antrojo pasaulinio karo pabaigą, paroda organizuojama Japonijoje, o vėlyvą rudenį – užsienio šalyse.

Japonijos parodos organizuojamos ne tik Tokijuje, bet ir kitose Japonijos vietose: Hirošimoje bei Nagasakyje, kur vyksta taikos idėjoms plėtoti skirti renginiai; Okinavos ir Kioto prefektūrose; Aiči prefektūroje per pasaulinę EXPO parodą. Per šiuos renginius užsimezgęs bendradarbiavimas su užsienio politinėmis institucijomis, meno mylėtojais, taip pat ir su parodų lankytojais leido surengti parodas 28 skirtinguose miestuose 18 šalių.

Nuo pat pirmojo renginio per 25 metus visame pasaulyje buvo eksponuota apie 9000 meno kūrinių, tarp kurių nėra nė vieno pasikartojančio darbo. Visi jie – 9000 būdų prašyti pasauliui taikos.

Tai – paroda, įveikusi laiką ir peržengusi kartų ribas, meno jėga susiejusi žmones ir tautas.

Pagrindinė renginio idėja yra malda už pasaulį be branduolinio ginklo, už pasaulį, kuriame būtų operatyviai sprendžiami vis dar nesibaigiantys nūdienos konfliktai, skurdo bei socialinės problemos.

Menas, kaip ir taika, yra per amžius žmogaus vystomos temos. Mes manome, kad nuolatos gvildenti šią temą pasitelkiant didingas laikui nepavaldaus meno galias – labai svarbi misija.

Tikime, kad pasaulio žmonės, lankydamiesi šioje parodoje, kupinoje maldos už nuolatinę taiką ir grožio ieškojimų, galės iš tikrųjų tiesiogiai prisiliesti prie pagarbos taikai idėjų.

IPA vykdomasis komitetas

Nuoroda internete: https://www.vilniausrotuse.lt/lt/renginiai/pasaulio-taikos-meno-paroda-world-peace-art-exhibition

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top