Azijos studijos Lietuvoje

Muzika iš Bengalijos: Ananda Gopal Das Baul ir Sahadžijos baulai

Data ir laikas: 2019-10-11 18:00 - 2019-10-12 20:00

Renginio vieta: Širvintų kultūros centro Kernavės filialas, Kerniaus g. 4, Kernavė; VU Teatro salė, Universiteto g. 3, Vilnius

Bengalijoje švelniai vadinami „medaus nešėjais“, baulai dūzgia panosėje dainas, keliauja ir tarsi gėles lanko žmones. Indijoje jie yra žinomi kaip dainuojanti dvasinė tradicija.

Tai pirmas kartas, kai gyva folkloro tradicija iš Indijos nutūps Lietuvoje – jau spalio 11–12 dienomis turėsite galimybę išgirsti muziką, gyvuojančią šimtmečius ir 2008 m. netgi įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą.

Bendradarbiaudami su Azijos ir transkultūrinių studijų institutu ir Lietuvos – Indijos forumu, norime pakviesti Jus į neilinį koncertą: „Ananda Gopal Das Baul ir sahadžijos baulai“.

Tai – keturi baulai, profesionalūs muzikantai, savo gyvenimus paskyrę autentiškai Vakarų Bengalijos tradicijai. Liaudies dainos atliekamos akompanuojant tradiciniais instrumentais: dotara, khomokhu, karataliu bei daugeliui žinoma indiška tabla. „Sahadžija“ yra pačių baulų vartojamas terminas, kuris reiškia „elgtis spontaniškai, su lengvumu“ netgi pačiose sudėtingiausiose gyvenimo situacijose ir turint dvasinį tikslą – būtent su tokia energija jau 40 metų grupės lyderis Ananda Gopal Das šia muzikine tradicija dalijasi visame pasaulyje.

Originalus grupės pavadinimas – „Sahajiyā Boter Baul Sampraday“ – „Banjano medžio sahadžijos baulų susibūrimas“. Indijoje paplitęs banjano medis turi daugybę visur besišaknijančių šaknų – tai tarsi lietuviams simbolinę reikšmę turintis ąžuolas.

https://youtu.be/rCUgYSa9qJI

Labai lauksime Jūsų koncertuose:
Spalio 12 d.18 val., VU Teatro salėje, Vilnius (Universiteto g. 3);
Spalio 11 d. 18 val., Širvintų kultūros centro Kernavės filiale (Kerniaus g. 4, Kernavė);
,,Bengališkų dainų rate“ Spalio 7d. 18:30 Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje ,,Galera“ (Užupio g. 2A), kurio metu galėsite patys prisiliesti prie šios unkalios muzikinės tradicijos.

Daugiau apie dirbtuves galite sužinoti čia: https://www.facebook.com/events/3129264277317928/

Visi renginiai NEMOKAMI, tačiau būsime dėkingi už suteiktą paramą.

Širdie, eime namo,
Šis pasaulis – svetima žemė,
Kam klajoji
Tarsi ne savo rūbe…
(iš Bengalų liaudies dainos)

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2237368719702757/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top