Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2021-08-03 22:00 - 2021-08-11 21:30

Renginio vieta: Kino teatras „Pasaka“

Artimiau pažvelgti į vidinį žmogaus pasaulį, sumišusius jausmus, meile pulsuojančius veikėjų gyvenimus, šių metų „Kinas po žvaigždėmis“ programoje kvies garsusis Honkongo kino kūrėjas Wong Kar-wai.

MEILĖS LAUKIMAS

Tai lyg erotinis romanas, kuriam nevalia pasibaigti – paskutinį puslapį tuojau pat norisi vėl keisti pirmuoju. 1962-ieji, Hong Kongas. Laikraščio direktorius bei gražuolė sekretorė vieną ir tą pačią dieną kraustosi į namą, kuriame tampa kaimynais. Abiejų gyventojų antrosios pusės – užkietėję darboholikai, laiką leidžiantys komandiruotėse. Naujieji kaimynai vis dažniau susitinka miesto gatvėse, namuose ir vieną dieną išsiruošia kartu pavakarieniauti. Draugystės pradžią žyminčios vakarienės metu išsiaiškina skaudžią tiesą – jų sutuoktiniai leidosi į meilės nuotykį ir tapo meilužiais. Tai ypač jausminga kino juosta, paperkanti savo rafinuotumu, elegancija ir nuostabiu garso takeliu.
Bilietai: https://pasaka.lt/filmas/meiles-laukimas

ČUNKINGO EKSPRESAS

Ypatingas Wong Kar-wai filmografijos filmas, galutinai įtvirtinęs režisieriaus pavardę tarp ryškiausių autorinio kino kūrėjų. Filme vystomos dvi istorijos. Pirmoji užsimezga greito maisto restorane, kurio nuolatinis lankytojas – policininkas 663. Vienai restorano padavėjai atsitiktinai į rankas patenka policininko buto raktai. Jam nežinant, padavėja pradeda lankytis ir šeimininkauti jo namuose. Antrojoje istorijoje sekame šviesų peruką dėvinčią merginą, bandančią paslėpti heroiną neaiškios grupelės daiktuose. Policininkas 223, neseniai paliktas merginos, prisiekia, kad įsimylės pirmą moterį įžengusią pro duris. Sutapimas. Tarpduryje pasirodo kontrabandininkė su peruku. Tai filmas apie impulsyviai gaivališką meilę. Tokią meilę, kai įsimylėti tampa pernelyg lengva.

Bilietai: https://pasaka.lt/filmas/cunkingo-ekspresas

Renginį pristato – Švyturio nealkoholinis alus.

Bilietas į „Kinas po žvaigždėmis“ filmų seansus galioja tik su Galimybių pasu.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/250739693124593

Partneriai ir rėmėjai:

LRT, Lietuvos kino centras, Valdovų rūmų muziejus, ŽMONĖS.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top