Azijos studijos Lietuvoje

Lauko paroda „Kauno draugai Japonijoje“

Data ir laikas: 2020-10-12 15:15 - 2020-10-17 20:00

Renginio vieta: Laisvės alėja, Kaunas

Sugiharos savaitės proga Laisvės alėjoje eksponuojama paroda „Kauno draugai Japonijoje“, kviečia susipažinti su Japonijos savivaldybėmis, kurios labai aktyviai vysto draugiškus ryšius su Kaunu ir Lietuva. Per gražius vaizdus praeiviai galės geriau pažinti Čiunės Sugiharos tėvynę – Japoniją.

Kalnuota Gifu prefektūra pačiame Japonijos geografiniame centre yra vieta, kur gimė Č. Sugihara. Susieta šiuo simboliniu saitu, prefektūra ir joje esantis Jaocu miestelis aktyviai vysto mainus su Lietuva ir Kaunu. Labai sklandžiai vystosi bendradarbiavimas švietimo, kultūrinių renginių srityse. Jau kelerius metus iš eilės Gifu organizuoja didžiausią Japonijoje Lietuvai pristatyti skirtą festivalį Lithuania NOW, kuriame dalyvauja kolektyvai iš Kauno.

Curuga yra Japonijos uostas, kuriame išsilaipino Sugiharos vizų dėka išsigelbėję žydų pabėgėliai. Čia yra ir šią istoriją pasakojantis muziejus, o vyriausi miesto gyventojai vis dar prisimena prieš 80 metų į Curugą atplaukusius laivus su barzdotais žmonėmis, kurie ieškojo prieglobsčio nuo nacių persekiojimo.

Hiracukos miestas yra netoli Jokohamos uosto. Prieš kelerius metus sutikusi svetingai priimti Lietuvos olimpiečius, dalyvausiančius Tokijo olimpinėse žaidynėse, Hiracuka tapo artima Lietuvos drauge. Savivaldybė užsibrėžė tikslą, kad miesto gyventojai už Lietuvos olimpiečius sirgtų lygiai taip pat stipriai, kaip ir už japonus atletus. Miesto restorane galima paragauti šaltibarščių ir cepelinų. Su Kaunu Hiracuka bendradarbiauja švietimo srityje, Kaune ne kartą lankėsi ir menininkų kolektyvai.

Parodą organizuoja Kauno savivaldybė ir Kauno-Japonijos draugystės asociacija.

Renginys nemokamas. Dalyvavimas laisvas.

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su tuo metu galiojančiais COVID-19 pandemijos reikalavimais.

Pilną Sugiharos savaitės programą galite rasti puslapyje sugiharaweek.kaunas.lt

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/346711013227878

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top