Azijos studijos Lietuvoje

Haiku ir sutartinių sąskambiai „Gieda paukštelis sakuros žiede“

Data ir laikas: 2020-10-14 19:00 - 2020-10-14 20:00

Renginio vieta: Sugiharos namų muziejus, Vaižganto g. 30, Kaunas

Jungtinis aktorių, skaitovų, sutartinių giedotojų bei muzikantų, improvizuojančių įvairiais instrumentais, projektas „Gieda paukštelis sakuros žiede“ – tai dviejų, rodos, be galo tolimų tiek atstumu, tiek kultūra tautų vertybių sąskambis. Mūsų sutartinės, saugomos Unesco, ir japonų Haiku, trieiliai, sustabdantys akimirką, kartojami du kartus, kalba apie tuos pačius dalykus: žmogaus ir gamtos gyvenimo ciklą, nuolatines darnos paieškas, būties trapumą, kelia prigimtinius klausimus ir bando į juos atsakyti.

Projektas kuriamas, remiantis R. Neimanto, žymaus Azijos ir Lietuvos kultūrų sąsajų tyrinėtojo, knyga „Gamtos dvasia“, jame skambės senosios japonų poezijos rinktinės „Septintas mėnulis“, lietuvių haiku kūrėjų A. Šilansko, S. Gedos bei kitų kūryba, aidės senosios lietuvių sutartinės ir atitatrinės. Jas į vienumą sujungs muzikinės improvizacijos.

„ Gieda paukštelis sakuros žiede “ skirtas visiems, tikintiems kultūrų simbioze, grįžtantiems prie tikrojo žmogaus ir gamtos santykio, užkoduoto tiek mūsų, tiek japonų ir kitų kultūrų ženkluose, eilėse, giesmėse. Tai tarsi kvietimas pradėti iš naujo branginti tarpusavio santykį, ryšį tarp žmogaus ir gamtos.

Rengėjai ir dalyviai: Zapyškio Stubos giesmininkės (vadovė Jūra Sodeikienė), multiinstrumentalistas Giedrius Balbierius, kanklininkė Violeta Dabrilienė, aktorė Kristina Kazakevičiūtė, skaitovė Neringa Daniulaitienė.

Organizuoja VšĮ Kūrybos ir užimtumo stuba.

Renginys nemokamas. Privaloma išankstinė registracija: https://forms.gle/Hu3teQtk7dX2HWwB9

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su tuo metu galiojančiais COVID-19 pandemijos reikalavimais.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/337249704151922

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top