Azijos studijos Lietuvoje

Dr. Deimanto Valančiūno vieša paskaita „Nuo Bombėjaus iki Bolivudo: populiariojo Indijos kino kultūra ir estetika“

Data ir laikas: 2019-08-29 17:00 - 2019-08-29 19:00

Renginio vieta: Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Universiteto g. 3, Vilnius

Populiarusis Indijos kinas dažnai yra tiesiog įvardijamas abstrakčiu terminu „Bolivudas“. Ir nors pats terminas „Bolivudas“ Indijoje buvo pradėtas vartoti tik dešimtajame dešimtmetyje o pats Indijos kinas turi ilgą ir spalvingą istoriją, ilgą laiką populiarusis Indijos kinas buvo ignoruojamas Vakarų kino tyrimuose, kaip neturintis jokios išskirtinės ar meninės vertės. Neretai jis būdavo apibūdinamas tokiais menkinančiais epitetais kaip „blizgantis“, „vulgarus“, „populistinis“, „beskonis“, „per ilgas“ ir panašiai. Tačiau kodėl būtent šis kinas visuomet buvo ir šiandien išlieka pagrindine Indijos kultūrine produkcija? Šioje paskaitoje pasigilinsime į tai, kas daro populiarųjį Indijos kiną išskirtiniu. Panagrinėsime šio kino estetiką, sąsajas ne tik su Vakarų kinu, bet ir su klasikiniais Indijos menais, religinėmis tradicijomis.

Dr. Deimantas Valančiūnas yra Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Azijos kino ir vizualiosios kultūros docentas. Jo tyrimų laukas apima Pietų Azijos populiariąją kultūrą, kiną, atminties ir pokolonijines studijas.

Paskaita vyks Vilniaus Universiteto Azijos transkultūrų institute J. Kovalevskio auditorijoje rugpjūčio 29 d. 17 val. Po paskaitos numatytas pasibuvimas prie arbatos. Dalyvavimas paskaitoje yra nemokamas.

Įėjimas laisvas. Rekomenduojama registruotis el. paštu: sanksritikmandala@gmail.com

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1655927824540576/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top