Azijos studijos Lietuvoje

Dokumentinio filmo „Kinų popieriaus karpinių visata“ peržiūra

Data ir laikas: 2017-10-14 14:00 - 2017-10-14 14:30

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

Margaspalvė kinų meno įvairovė puikiai atsispindi dokumentiniame filme „Kinų popieriaus karpinių visata“ (angl. The Galaxy of Chinese Paper-Cuts). Popieriaus karpiniai yra Kinijos kaimuose, besidriekiančiuose per visą šalį, paplitusi meno forma. Jie ne tik atspindi kasdienį vietos žmonių gyvenimą, bet ir įkūnija jų viltis, tikėjimą, laimės siekį.
Šių karpinių įvairovė sunkiai aprėpiama – nuo drąsių, nevaržomų iki ypač kruopščių ir tikslių. Pradėti kurti vos keliose Kinijos provincijose, karpiniai paplito visoje Kinijoje. Tapusi svarbia rankdarbių rūšimi, ši tradicija perduodama iš kartos į kartą ir yra laikoma viena iš esminių tautinio paveldo meno rūšių.
Trukmė – 30 min.
Vieta – Kino salė, Va.
Filmas priklauso filmų kolekcijai, kurią Kinijos Liaudies Respublikos ambasada dovanojo Nacionalinei bibliotekai. Jį sukūrė Kinijos kultūrinių mainų centras su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos Užsienio ryšių skyriumi.
Svarbu: maloniai prašome gerbti vieniems kitus ir atvykti laiku; vėluojantys žiūrovai į salę nebus įleidžiami. Filmas bus demonstruojamas anglų kalba.
Iėjimas nemokamas.

Nuoroda internete: https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/renginyssmulkiau/1243/pazintis-su-rytu-kultura-kino-juostoje-kinu-tradiciniai-popieriaus-karpiniai

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top