Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2019-10-07 18: - 2019-10-07 21:30

Renginio vieta: Užupio meno inkubatorius, Užupio g. 2, Vilnius

Azijos menų centras, bendradarbiaudamas su Azijos ir transkultūrinių studijų institutu ir Lietuvos – Indijos forumu, kviečia jus į unikalias dirbtuves Bengališkų dainų ratas.

Spalio 7 d. kviečiame susitikti su dainuojančiais svečiais iš Vakarų Bengalijos (Indija). Vakaras bus įdomus ne tik tiems, kurie mėgsta dainuoti ir nori išmokti bengališkų liaudies dainų, bet ir visiems, kam įdomi pasaulio tautų muzika, Indijos kultūra ir kultūros, dvasinės tradicijos, bengalų kalba ir poezija…

Turėsite galimybę pasikalbėti su autentiškos kultūros atstovais, užduoti klausimus asmeniškai. Baulų dainos nuo 2008 m. įrašytos į UNESCO paveldo sąrašą.

Indijoje menų pasaulis visada buvo dedikuojamas dievams, o Baulo daina skirta kelionei į save.

Baulai yra žinomi kaip dvasinė Indijos tradicija ir folkloro dainų žanras. Tai folkloro tradicija, savo dainas ir gyvenimus dedikuojanti keliui į Dievą ir save. Kada XV-ame amžiuje Indijoje suklestėjo Krišnos bhaktai, islamo sufijai ir kiti mistiniai judėjimai, Bengalijoje gimė baulai ir jų muzika. Kaip ir prieš šimtus metų, šiandien šie asketai tebekeliauja per kaimus su instrumentais – tradicija gyva.

Poezija artima Indijoje gerai žinomiems dainiams Kabyrui ir Mirabai: dainuojama apie vidinį kelią, mokinio ryšį su Mokytoju, Širdies Žmogų, Nežinomą Paukštį, Radhą ir Krišną, Gourangą – posmai grožiu nenusileidžia klasikinės poezijos formai, tačiau gimsta paprasto liaudies dainiaus – baulo – lūpose.

Renginys įvyks spalio 7 d., pirmadienį, 18:30 val.
Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“, Užupio g. 2, Vilniuje.

Šios dirbtuvės yra viena iš renginių ciklo „Muzika iš Bengalijos“. Daugiau apie koncertus galite sužinoti čia:
https://www.facebook.com/events/2237368719702757/?event_time_id=2237368726369423

Visi renginiai nemokami, tačiau būsime dėkingi už suteiktą paramą.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/3129264277317928/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top