Azijos studijos Lietuvoje

Laiminga Žuvis. Svarbiausios Zhuangzi alegorijos ir jų komentarai

Autoriai: Budriūnaitė, Agnė, Vrubliauskaitė, Aušra
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2010
Leidykla: Vytauto Didžiojo universiteto leidykla

Knygoje pristatomos vieno svarbiausių daoizmo tekstų – Zhuangzi, svarbiausios alegorijos ir jų komentarai. Autorės Agnė Budriūnaitė bei Aušra Vrubliauskaitė siekia skaitytojus supažindinti su Zhuangzi, įsigilinti į kūrinį, kuris padeda suprasti kas yra Dao ir yra aktualus iki šių dienų. Knygoje yra dvylika skyrių supažindinančių su svarbiausiomis Zhuangzi alegorijomis bei įvairiais jų paaiškinimais remiantis skirtingais vertimais bei autoriais.

Knygoje po išverstomis senovinio rašto ištraukomis, kurių kiekviena siekia padėti įsigilinti į Dao, bei pasaulio tiesas pagal Zhuangzi autorių Zhuang Zhou, pateikiami aprašymai bei komentarai. Šiuose remiamasi skirtingais, jau esančiais Zhuangzi vertimais bei komentarais iš skirtingų šaltinių, remiantis šią temą nagrinėjančiais autoriais. Taip pat randame įvadinį straipsnį, glaustai pristatantį Zhuangzi tekstą bei kontekstą, bibliografiją, vietovardžių ir vardų sąrašus ir šiokius tokius paaiškinimus.

Nors knygoje pateikta tik alegorijos ir jų komentarai, šie mums leidžia suprasti ir įsigilinti į tai kas yra Dao. Kiekviena ištrauka iš senojo teksto turi gilią ir labai aiškią prasmę, parodančią tai kad viskas teka savo vaga. Sukeliamas gyvenimo mistiškumo įvaizdis kuris toje pačioje ištraukoje supaprastinamas iki keistos tačiau itin įtikinančios logikos, kuria remtis atrodo itin paprasta, bet tuo pačiu neįtikėtinai sudėtinga. Kiekvienas komentaras paaiškina pamatines daoizmo sąvokas, aptaria svarbiausias filosofines problemas, bei leidžia asmeniškai įsigilinti į pateiktas mintis bei tiesas. Autorės, knygą skirią aukštųjų mokyklų studentams, dėstytojams, gimnazijų pedagogams, bei visiems besidomintiems Kinijos filosofija. Suteikia medžiagą galimoms tolimesnėms Rytų filosofijos studijoms, bei skatina nuodugniai domėtis orientalistika.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top