Azijos studijos Lietuvoje

Atsiverk, Azija

Autoriai: Siniuvienė, Aušra, Mozurienė, Vilija
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2007
Leidykla: Kronta

Ši, Vilijos Mozurienės ir Aušros Siniuvienės komiksų knygelė ,,Atsiverk, Azija” skaitytojams, suteikia puikias galimybes pasinerti į įspūdingas ir vaizdingas keliones po 47 Azijos šalis. Knygą sudaro nuotaikingi, įvairūs komiksai, leidžiantis su Azija susipažinti šiek tiek kitaip: jokio vientiso teksto ar tam tikros informacijos – viskas pateikiama žaismingai, su daug paveikslėlių. Kiekviena šalis, esanti šioje knygelėje, tarp kurių Azerbaidžanas, Bangladešas, …Gruzija, Indija, Iranas, Japonija, Kinija, Rusija, Turkija, Tailandas ir daugybė kitų, turi ypatingai daug kultūrinių, dvasinių turtų, leidžiančių susipažinti su šių šalių istorija, simbolika ir kitais ypatumais.

Knygos autorių pasirinkimas rašyti apie Aziją buvo labai taiklus. Šis žemynas ne tik didžiausias, bet ir labai savitas ir kontrastingas: didžiausi pasaulyje kalnai, dykumos, ugnikalniai, augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Skaitydami šią knygą, kiekviename puslapyje rasite pagrindinę informaciją apie šalį, gyventojų skaičių, sostinę ir mini žemėlapį, vaizduojantį, kur yra konkreti valstybė. Būtent Azijoje gimė pasaulinės religijos, tokios kaip krikščionybė, islamas, budizmas, induizmas ir daugybė kitų. Nors tai ir komiksų knygelė, tačiau kiekvienas komiksas ar miniatiūra atspindi tam tikros šalies gyvenimą ir kasdienybę, tad suprasti ir susipažinti su šalimi yra daug lengviau ir linksmiau. Komiksus nupiešė net 6 profesionalūs dailininkai, kurie stengėsi valstybes pristatyti netradiciškai, tad būtent todėl kelionė po Aziją tikrai nenusibos.

Knygos autorės V.Mozurienė ir A.Siniuvienė – patyrusios pedagogės – dirbdamos prie šios knygelės daug diskutavo, ginčijosi ir visko sužinoti bei pateikti skaitytojams nepavyko, tad tikisi, jog skaitytojas nukeliaus į kai kurias šalis ir pamatys bei susipažins su jomis pats.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top