Azijos studijos Lietuvoje

Tipas: Žodynas
Kalba: japonų

Sudarytojai: Zykas, Aurelijus

Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2016
Elektroninė nuoroda: http://nihongo.vdu.lt/

Elektroninis japonų-lietuvių kalbų žodynas – tai pirmasis išsamus šių kalbų žodynas, skirtas naudotis lietuviams, kurie studijuoja bei vartoją japonų kalbą, tiek atvirkščiai, japonams, kurie mokosi lietuvių kalbos. Tinklapis yra puikus ir patogus būdas praplėsti savo žodyną bei labiau suprasti kultūrą verčiant įvairias frazes.

Šį žodyną galima naudoti bet kurioje vietoje, kadangi svetainė yra lengvai prieinama tiek naudojantis kompiuteriu, bet ir planšete bei telefonu ir kitais elektroniniais įrenginiais, kurie gali atidaryti internetinius tinklapius, kaip išmanieji televizoriai. Minimalistinis svetainės dizainas prisideda ir prie navigacijos paprastumo, bet tuo pačiu ir duomenų siuntimo greičio, tad tinklapis yra užkraunamas greitai net ir naudojantis lėtu internetu. Puslapio viršuje randasi paieškos meniu, apačioje yra „dienos patarlė“.

Šis žodynas yra visiškai nemokamas. Žodyną sudaro apie 70 tūkstančių įrašų, nuo kasdieninių žodžių, iki terminų iš bioligijos, fizikos, medicinos, kultūros, politokos mokslų ir įtrauktų terminų iš kitų mokslo sričių. Žodynas turi ir per pus tūkstančio iliustracijų, kurios padeda pavaizduoti svarbesnius kultūrinius reiškinius su pateiktais paaiškinimais.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top