Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Gowda, Shilpi Somaya
Vertė: Žalytė-Steiblienė, Danguolė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Shilipi Somaya Gowda, The Golden Son, Harper Avenue, Toronto, 2015.


ISBN: 9786090123355
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2016
Leidykla: Alma Littera

Knygos veiksmas vyksta šiuolaikinėje Indijoje ir pasakoja dviejų jaunų žmonių likimą. Anilas ir Lyna, abu gimę mažame Indijos kaimelyje vaikystėje buvo neišskiriami draugai. Tačiau jiems sulaukus paauglystės juos išskiria priklausymas skirtingiems visuomenės sluoksniams ir skirtingi jų laukiantys likimai. Anilas kilęs iš vienos įtakingiausių kaimo šeimų,  jis turi galimybę gauti geriausia išsilavinimą ir Jungtinėse Valstijose tapti geru gydytoju, vėliau tradiciškai …po tėvo tapti kaimo teisėju. Lyna kilusi iš skurdžios vietos žemdirbio šeimos. Vienintelė jos galimybė yra likti Indijoje ir ištekėti.  Kita vertus, toks jiems numatytas likimas nesuteikia jaunuoliams laimės ir jie išdrįs priimti tradicijoms nusižengiančius sprendimus.

Nepaisant fakto, kad knygoje aprašoma šiuolaikinė Indija, ypač  kaimo bendruomenėje, senosios tradicijos, susiskirstymas kastomis yra vis dar labai ryškus. Knyga pateikia vis dar Indijoje su tokia šimtmečiais įsigalėjusia sistema susijusiąs problemas ir tokiu būdu leidžia giliau pažinti šį sudėtinga tradicijų pasaulį. Tuo pačiu, pateikiamas naujosios indų požiūris į tradicijas, noras jas keisti ir gyventi pagal savo išmanymą. Įdomu, kad knyga pasakoja istoriją iš dviejų perspektyvų – vaikino ir merginos. Tokiu būdu pateikiama skirtinga vyrų ir moterų padėtis. Taip atskleidžiamos skurdo, vis dar aktuali sveikatos apsaugos problema.

Pasakojant persipynusias dviejų jaunuolių gyvenimo istorijas, kupinas įvairių išbandymų atskleidžiamos indiškos tradicijos, akis krašteliu skaitytojas gali susipažinti su spalvinga indiška kultūra ir šiek tiek pajusti jos dvasią. Taip pat iškelia visiems aktualias ir svarbias gyvenimiškas vertybes, tokias kaip šeima, meilė ir pareiga.

Autorė Shilipi Somaya Gowda yra indų kilmės rašytoja. Gimė ir užaugo Kanadoje, indų imigrantų šeimoje. Su vyru ir šeima gyvena  Jungtinėse Valstijose.  Pirmasis autorės romanas „Slapta duktė“ taip pat persipynęs su Indijos kultūra sulaukė didelio skaitytojų pripažinimo ir tapo tarptautiniu bestseleriu.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top