Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: ispanų k.
Išversta iš: ispanų k.
Autoriai: Takahashi, Junko
Vertė: Bogušytė, Marija
ISBN: 978-9955-26-727-0
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Briedis

Junko Takahashi knygoje pasakoja japonų ilgo gyvenimo paslapčių paieškas ir atradimus, kuriuos sužinojo iš šimtamečių japonų ir jų interviu. Knyga įdomi tuo, jog puikiai atskleidžia japonų elgesio normas, kultūrą, kuri labai skiriasi nuo Europiečių. Viena iš jų – japonų uždarumas kalbant apie savus jausmus, kas buvo vienas iš barjerų šios knygos rašymo metu.

Ši knyga – lengvas skaitinys norintiems daugiau sužinoti apie įdomią japonų kultūrą ar pamėginti pakeisti savo blogus įpročius ir, galbūt, taip net prailginti savo gyvenimą. Autorės įžvalgos pasakojant apie senolius, labai nuoširdžios, ir tuo pačiu, labai tikslios. Knygoje pateikiami patarimai, senolių nuomonės, autorės mintys ir tam tikros išvados, kurias skaitytojas gali ir pats atmesti, jei su tuo nesutinka, nes tai tik vienos autorės nuomonė. Kiekviename knygos skyriuje išrenkamos svarbiausios mintys yra apibendrinamos jo pabaigoje esančiose lentelėse, o gražiausios šimtamečių mintys išryškinamos.

Autorė atskiria standartines žmogaus gyvenimo sritis, kurios įtakoja gyvenimo trukmę, į atskirus skyrius. Daugelis jų yra labai lengvai nuspėjami: „mityba“, „sportas“ ar „ligos“. Tačiau yra ir įdomesnių skyrių, pavyzdžiui, „mirtis“ bei, dar vienas, „charakterio bruožai“. Šie skyriai sužavi savo originalumu ir atskleidžia tikrąjį japonų požiūrį į gyvenimą, ypač pasakodami tokiomis jautriomis temomis kaip mirtis.

Knyga turi nemažai bendrų faktų apie Japoniją ir jos žmones, nemažai statistikos ir istorijos, kuri paaiškina šimtamečių komentarus. Pasakojama apie Japonijos praeitį ir žmonių padėties bei gyvenimo sąlygų pokyčius, kurie ir privedė prie Japonijos gyventojų ilgaamžiškumo. Todėl skaitytojas ne tik sužinos dabartinę Japonijos žmonių padėtį, bet ir galės palyginti ją su praeities įvykiais. Knyga tikrai verta dėmesio, nes praturtina tradicinį žmogaus požiūrį į gyvenimą ir supažindina su kitokiomis, ilgai šimtamečių apmąstytomis ir jų praktikuojamomis, įžvalgomis. Negana to, daugelis apklaustųjų turi žavų humoro jausmą, kuris dar labiau praturtina knygą.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top