Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: korėjiečių
Išversta iš: korėjiečių
Autoriai: Kyung-sook, Shin
Vertė: Šiaučiūnas-Kačinskas, Martynas
ISBN: 9786094791895
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2019
Leidykla: Baltos lankos

„Prašau pasirūpink mama“- tai romanas, laimėjęs daug apdovanojimų ir iškėlęs Shin kyung-sook kaip rašytoją ne tik gimtojoje šalyje, tačiau ir visame pasaulyje. Tai romanas, atskleidžiantis šiltus motyniškus jausmus, tačiau taip pat parodantis, kiek daug mes iš tiesų nežinome apie sau artimiausius žmones. Knygos siužetas pakankamai lėtas ir paslaptingas, tačiau labai įtraukiantis ir priverčiantis susimąstyti apie sau artimiausius žmones.

Romano siužetas prasideda, kai sužinoma, jog 69 metų Pak Sonjo paslaptingai pradingsta metro stotyje. Jos šeima nieko nelaukdama iškart pradeda moters paieškas, ypač, įsitraukia jos rašytoja dukra, kuri niekaip negali patikėti, kad mama dingo. Romane nuolat keičiasi pasakotojo perspektyvos, iš pradžių atskleidžiamos artimųjų mintys, tačiau skyriaus pabaigoje pradedamas motinos- Pak Sonjo žodis savo vaikams, vyrui. Viso kūrinio eigoje artimieji bando prisiminti, kuo daugiau informacijos apie moterį, tačiau supanta, kad jų pastangos bergždžios, kadangi nė vienas veikėjas iš tiesų gerai pažįsta Pak Sonjo. Autorė romane puikiai atskleidžia beviltiškumo jausmą, kai dukra suvokia, kad net nežino pakankamai informacijos apie savo motiną, kad galėtų sudaryti išsamų plakatą paieškoms. Nuolatiniai artimųjų prisiminimai apie Pak Sonjo ir jos pasiaukojimą dėl savo vaikų iš ties suvirpina širdį ir priverčia ašaroti. Visa paieškos kelionė itin jausminga, kadangi į ją įsitraukia Pak Sonjo prisiminimai iš jos jaunystės ir visi pasiaukojimai dėl jos vaikų, kurie regis net nepažįsta jos taip gerai, kaip turėtų. Viso romano metu išlaikoma intriga, kas iš tiesų įvyko moteriai ir ar ją pavyks surasti.

Verta paminėti, kad kūrinio stilius tikrai ne kiekvienam. Romanas nėra itin lengvai skaitomas, kartais lengvai pasimesti tarp pasakotojų netir tada, kai knyga yra padalinta į 4 skyrius, kuriuose šneka vis skirtingi artimieji. Protarpiais vis įsiterpia Pak Sonjo prisiminimai, o kartais susimaišo ir pačių artimųjų, kurie pasakoja įvykius, dabartis ir praeitis. Romanas taip pat labai gerai atskleidžia tradicinės šeimos ir besiaukojančios motinos portretą, kuris yra būdingas korėjiečių kultūrai. Tad, jeigu norite geriau suprasti šeimos vertybių subtilybes, rekomenduočiau pasiskaityti apie jas prieš pradėdami šį kūrinį.

„Prašau pasirūpink mama“ tai kūrinys, kuris yra tikrai vertas visų jau gautų apdovanojimų. Tai knyga, kuri padės kiek kitaip žiūrėti ir vertinti savo šeimą ir artimuosius.

Shin Kyung-sook- Pietų Korėjos rašytoja, pirmoji moteris MAN ASIAN literatūros premijos laimėtoja.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top