Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Iwasaki, Mineko, Brown, Rande
Vertė: Jakutienė, Dalė Virginija
ISBN: 987-9955-38-710-7
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2010
Leidykla: Alma littera

„Geišos gyvenimas“ yra autobiografinė knyga. Ją parašė Mineko Iwasaki su Rande Brown‘u, ir ji buvo išleista 2002 metais. Knygoje atskleidžiamas tikrasis geišos gyvenimas iš pirmų lūpų. Jos gyvenimas yra pilnas suvaržymų, griežtų profesinių reikalavimų, taisyklių, bet dosnaus ir garbingo atpildo.

Knygą galima skirti į dvi istorijas. Pirmoji, apie jauną mergaitę gyvenusią kartu su tėvais. Pasak autorės, metai praleisti su tėvais buvo geriausi jos gyvenime, mat mergaitei buvo leidžiama daryti viską ko, ji norėjo. Šeimą sudarė daug narių, todėl kelių seserų mergaitė net nebuvo mačiusi, nes kaip ir ji pati, jos buvo atiduotos į geišų namus, dėl sunkios financinės padėties šeimoje. Negana to, Mineko matė brolio mirtį, kuri jį ištiko jam nuskendus prie namų. Nepaisant to, tai buvo vieta, kurioje ji jautėsi laiminga, bet sulaukus penkerių savo apsisprendimu juos paliko ir niekada daugiau negrįžo.

Antroji knygos dalis – apie suaugusią moterį, pasiekusią aukštumų. Šioje dalyje atsiranda istorijų apie romanus su vedusiais vyrais, besikeičiantį požiūrį į pačias geišas ir jų gyvenimą. Taip pat apie jos vyro sutikimą ir kardinalų gyvenimo pasikeitimą.

Knyga pilna japoniškų sąvokų, kurios leidžia pajusti tikrą geiko gyvenimą. Priartėti prie to laikotarpio leidžia ne tik savitos frazės, bet ir nuotraukos iš tikro Mineko Iwasaki gyvenimo.  Jų dėka galime matyti autorės dienas: leistas namuose su tėvais, jos pasirodymus tapus maiko, jos kūną puošiančius kimono ir naująsias šeimos nares, persikėlus į naujus namus.

„Geišos gyvenimas“- knyga, leidžianti pamatyti visiškai kitokį moters gyvenimą nei mes pratę.  Ši istorija iš arti leidžia paliesti tikrus geišos išgyvenimus. Ji verčia mus žavėtis geišomis, užjausti jas ir suprasti kiek pastangų ir darbo reikia pasiekti tam, ko pasiekė Mineko Iwasaki. Tie, kas domisi Japonija tikrai nesigailės perskaitę šią autobiografiją.

Viena iš knygos rašytojų, Mineko Iwasaki, gimė 1949 metais lapkričio 2 dieną Masako Tanakos vardu. Ji yra Japonijos verslininkė, rašytoja ir buvusi geiko. Iwasaki buvo laikoma geriausia Japonijos geiko iki staigaus pasitraukimo bunant 29-ių metų. Mineko Iwasaki yra jos profesinis vardas, kurį gavo po to, kai buvo įvaikinta. Būdama 3 metų Mineko buvo įtikinta, kad jos likimas – tapti geiša, todėl penkerių persikėlė į Ivasakių geišų namus, o šešerių jau buvo mokoma meno dalykų. 15 metų tapo maiko, 21 užsitarnavo geriausios Japonijos šokėjos ir maiko vardą. Oficialiai tapo geiko ir buvo viešai žinoma kaip Iwasaki Mineko. 1982 susituokė ir 1983 pagimdė vaiką.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top