Azijos studijos Lietuvoje

Vieša paskaita „Žydų kilmės lietuviai rašytojai atranda Indiją“

Data ir laikas: 2018-05-30 17:00 - 2018-05-30 19:00

Renginio vieta: VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Universiteto g. 5, Vilnius

Dr. Shimon Levo paskaita „Žydų kilmės lietuviai rašytojai atranda Indiją: tekstinė, asmeninė ir politinė kelionė“ (angl. “Jewish Lithuanian writers discovering India: Textual, Personal and Political Journey”). Paskaita vyks 2018 m. gegužės 30 d., 17:00 val. VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute, Hindi k. auditorijoje (Universiteto g. 5, Vilnius).

Atlikdamas tyrimus kuriuose fokusuojamasi į tekstinį, asmeninį ir politinį susidūrimą tarp žydų ir sionistų pasaulio su Indija bei jos kultūra pastebėjau reliatyviai didelį kiekį publikacijų Indijos tematika, kurias parašė žydų kilmės lietuviai rašytojai ir keliautojai.  Šis fenomenas prasidėjo su „Haskala“ (nušvitimo) judėjimu ir truko iki Indijos ir Izraelio valstybių įkūrimo. Savo paskaitoje nagrinėsiu šių intelektualų ir keliautojų indėlį, bei jų atliktą vaidmenį Indijos „atradime“ žydų pasaulyje Europoje ir, vėliau – žydų populiacijoje Palestinoje.

Daugiau apie renginį skaitykite angliškai.

Nuoroda internete: http://www.atsi.fsf.vu.lt/naujienos/renginiai/802-lecture-jewish-lithuanian-writers-discovering-india-textual-personal-and-political-journey

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top