Azijos studijos Lietuvoje

Sugiharos savaitė 2018

Data ir laikas: 2018-09-03 - 2018-09-09

Renginio vieta: Kaunas

Rugsėjis Kaune prasidės Sugiharos savaitės renginiais. Rugsėjo 3-9 dienomis vyksiančio renginių ciklo programoje – muzikiniai koncertai, simpoziumas, filmų peržiūros, viešos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti unikalūs renginiai. Jų metu kauniečiai galės daugiau sužinoti apie Japonijos kultūrą bei Kauno ir Japonijos draugystės istoriją.

Sugiharos savaitės renginiai startuos jau kitą pirmadienį, rugsėjo 3 dieną. Šventę pradės atidarymo koncertas Kauno Filharmonijoje „Improvizacinė muzika“, kuriame kūrinius atliks atlikėjai iš Japonijos ir Lietuvos. Renginių lankytojai bus kviečiami pamatyti filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, kuriame pasakojama Kauno ryšių su Japonija užmezgimo istorija. Pirmąją rugsėjo savaitę duris atvers parodos apie Japoniją, kurios lankytojų lauks visą savaitę. Mieste vyks paskaitos ir ekskursijos, kauniečiai su Japonų kultūra galės susipažinti ir dalyvaudami vyksiančiose įvairiose dirbtuvėse. „Specialus šių metų svečias yra Netikėtos kultūros festivalis „nowJapan“, pakviesiantis į Japonijos menininkų kūrybines dirbtuves“, pasakojo vieno iš organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro, vadovas dr. Aurelijus Zykas..

Rugsėjo 5 dieną  „Sugiharos savaitės“ programoje – neeilinis renginys, mieste vyksiantis tarptautinis simpoziumas „Diplomatai, gelbėję žydų gyvybes“. Į renginį vyksiantį VDU mažojoje salėje rinksis atstovai iš viso pasaulio. Pranešimus čia skaitys svečiai iš Izraelio, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos.

Vienas svarbiausių programos akcentų Kauno draugystę su Japonija įprasmins ankstyvą šeštadienio popietę Nemuno saloje. Čia bus sodinamos Kauno ir Japonijos draugystės parko sakuros. Šia proga pasirodys Kauno šokio teatro „Aura“ trupės šokėjai. Taip pat vyks japoniškų aitvarų festivalis, veiks aitvarų gamybos dirbtuvės.

Anot organizatorių, oficialus antrosios „Sugiharos savaitės“ uždarymas šeštadienio popietę vyks VDU Didžiojoje salėje, kur pasirodys jungtinis Japonijos choras „Ichinoseki Glee Club & Musical Hiraizumi & Shiratama“, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis”, ansamblis „Nemunas“ bei kiti atlikėjai.

„Sugiharos savaitė išsiskiria iš miesto renginių tuo, kad tai yra miesto bendruomenės dovana miestui. Renginius organizuoja Sugiharos grupės Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai, kuri vienija įvairias miesto organizacijas ir bendruomenės atstovus mylinčius Japoniją, nariai, kurie šauniai dirba kartu Savivaldybės ir kitomis komandomis. Šių metų Sugiharos savaitė dovanos miestiečiams ne tik įspūdžius, bet ir naujai pasodintą Sakurų parką Nemuno saloje“ – teigė Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Sugiharos savaitė – renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Ši istorinė asmenybė 1939-1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Jan Zvartendijk čia išdavė „Vizas gyvenimui“, išgelbėjusias ne mažiau kaip 6000 žydų gyvybių.

Oficiali renginio programa

Daugiau informacijos apie Sugiharos savaitę galite rasti oficialiame renginio Facebook puslapyje.

Nuoroda internete: http://asc.vdu.lt/lt/2018/08/sw2018/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top