Azijos studijos Lietuvoje

Joninės Japoniškai. Ten niekada nelyja.

Data ir laikas: 2017-06-24 13:00 - 2017-06-24 22:00

Renginio vieta: Japoniškas sodas, Mažučių k., Kretingos r.

JONINĖS JAPONIŠKAI. Ten niekada nelyja
VIII-asis japonų kultūros festivalis „Japoniškame sode“
Ypatingasis festivalio svečias – būgnininkų grupė iš Osakos DADADADAN TENKO

PROGRAMA:
13:00–13:30 Festivalio atidarymas
13:30–14:00 Arbatos ceremonija
14:00–15:00 Tsurugaokos šventyklos šventikų iš Kamakuros ritualiniai šokiai kagura.
Kamakuros miestas Ramiojo vandenyno pakrantėje yra viena iš istorinių (XII-XIV a.) Japonijos sostinių, XII a. pradžioje tapusi politiniu šalies centru, kai įtakingo samurajų klano atstovas Minamoto Yoritomo ten įkūrė Kamakuros šiogūnatą.
Tsurugaoka Hachimangu – 1063 m. įkurta svarbiausia šintoistų šventykla Kamakuroje. 1180 m. Minamoto Yoritomo šventyklą perkėlė į dabartinę jos vietą perkėlė ir išplėtė jos architektūrinį ansamblį.
Šventykla skirta dievui Hachiman, Minamoto klano ir viso samurajų luomo globėjui. Šventykloje garbinamas senovės imperatorius Ojin, tapatinamas su dievu Hachiman, ir jo motina imperatorė Jingū.
Šventykloje nuolatos vyksta įvairios šventės ir scenos menų pasirodymai. Per Naujųjų metų šventes kasmet ten apsilanko apie 2 milijonus lankytojų.
15:00–16:00 Fotosesija „Nusifotografuok su kimono“
16:00–17:00 Būgnininkų grupės DADADADAN TENKO iš Japonijos perkusijos šou.
„Dadada-dan tenko” 1987 m. įkūrė japonų šokėjas Isaya Mondori, sujungdamas galingą taiko (japonų būgnai) skambesį su šokio elementais. Trupė išsiskiria unikalia muzikos ir teatro kombinacija. Grupės nariai meistriškai groja japoniškais būgnais ir kitais tradiciniais japoniškais instrumentais, tokiais kaip šiamisenas (trijų stygų liutnia) ir šinobubue (fleita), nevengia įjungti vakarietiškos muzikos motyvų. Jauni, ekspresyvūs ir energingi „Dadada-Dan Tenko“ muzikantai kviečia žiūrovus leistis į ritmišką vizualią ir muzikinę kelionę, kurioje audringa perkusija, šokio ir teatro elementai nutrina ribas tarp tradicinės ir šiuolaikinės Japonijos kultūros.
Nuo 17:30 Japonų kovų menų aikido, karate, šaudymo iš lanko kyūdo pasirodymai, japoniška virtuvė, pasivaikščiojimai ir pasisėdėjimai Japoniškame sode

Nepamirškite pledukų, užkandžių ir geros nuotaikos!
Organizatoriai: Paramos ir labdaros fondas „Japoniškas sodas“, VšĮ „Kiti krantai“

Japoniško sodo adresas: Sodų g., Mažučių kaimas, Darbėnų seniūnija, Kretingos rajonas
Japangarden.lt

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/243060882764964/?active_tab=about

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top