Azijos studijos Lietuvoje

Tipas: Kita
Kalba: japonų

Autoriai: Didvalis, Linas

Sudarytojai: Sakalauskas, Ignas

Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2011
Elektroninė nuoroda: http://japonukalba.vdu.lt/

Japonų kalba VDU – tai elektroninė svetainė, skirta savarankiškam japonų kalbos mokymuisi lietuvių kalba. Pamokos paruoštos nuo pat pradmenų, todėl tinka ir tiems, kurie niekada nesimokė japonų kalbos.  Šioje svetainėje galima vystyti pagrindinius kalbos įgūdžius (skaitymą, rašymą, klausymą), išsamiai susipažinti su gramatika, išplėsti žodyną ir sužinoti naujų dalykų apie Japonijos kultūrą.

Pamokos parengtos pagal oficialią JLPT (angl. Japanese Language Proficiency Test) programą. Šiuo metu naudojantis pamokose pateikta medžiaga galima pasiekti JLPT-5 arba JLPT-4 lygį. Šiame puslapyje iš viso yra 28 pamokos, po 14 penktam ir ketvirtam JLPT lygiui. Visos pamokos suskirstytos į šešias dalis: įvadas, gramatika, situacija, vertimas, žodynas ir kultūra. Gramatika paįvairinta interaktyviomis užduotimis.

Svetainės medžiaga pasiekiama telefonu, planšetiniu kompiuteriu bei kitais mobiliaisiais įrenginiais. Todėl savo japonų kalbos žinias galima tobulinti bet kur. Šio puslapio navigacija yra visiškai nesudėtinga. Puslapio kairėje pusėje visada matomas navigacinis meniu, kad būtų galima lengviau pereiti į norimą pamoką. Kiekviena pamoka turi skirsnius, kurie suskirsto pamokas į dalis, pvz. gramatika, dialogas ir t.t.

Kaip ir kokiu tempu mokysitės, priklausys tik nuo Jūsų. Kiekviena čia esanti pamoka pareikalaus kelių valandų savarankiško darbo, todėl gali būti pereinama tiek per porą dienų, tiek ir per savaitę, ar net ilgiau. Nors šio puslapio mokomoji medžiaga orientuota į besimokančius savarankiškai, tačiau pamokos bus naudingos ir lankantiems japonų kalbos kursus. Išsamūs gramatikos paaiškinimai ir pratimai padės sustiprinti kursuose gautas žinias ir leis greičiau perprasti japonų kalbos ypatumus.

Šiame puslapyje taip pat yra papildomos nuorodos į žodynus, testus bei programas, kurios padės japonų kalbos mokymuisi. Taip pat šios pamokos yra visiškai nemokamos. Puslapį sukūrė VDU Azijos studijų centras, finansavo Japan Foundation.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top