Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: rusų
Išversta iš: rusų
Sudarytojai: Tiomkinas, Eduardas, Ermanas, Vladimiras
Vertė: Čepelienė, Danutė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Темкин, Э. A., Эрман, B. Г. Мифы древней Индии. Москва: Hаука, 1986


ISBN: 5-417-00217-8
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1989
Leidykla: Mintis

Autoriai, remdamiesi garsiausiais indų epais ir mitais, liaudies sakmėmis atpasakoja svarbiausius nepaprastai turtingos vedistinės mitologijos siužetus. Skaitytojui pateikiama knyga mėginanti supažindinti su populiariausiais ir meniškiausiais senovės Indijos literatūroje užfiksuotus mitais.

Autoriai suklasifikavo mitus nuo pat pasaulio sukūrimo iki atskirų dievybių, paaiškindami jų gimimo, mirties ar giminystės ryšius. Knygos gale yra vardų rodyklė, pagal kurią lengva susirasti mitą pagal dievo ar deivės vardą. Knyga turtinga senovės Indijos kultūros vaizdiniai, kurie, autorių manymų, turėtų padėti labiau suprasti šios šalies tikėjimo ar papročių pasaulį.

Įvade užsimenama apie vedas ir jų įtaką senajai Indijos literatūrai. Knyga remiasi Rigvedoje atsispindinčiais mitologija, kuri, beje, yra viena iš ankstyviausiųjų indoeuropiečių tautų mitologijos tekstų. Skaitant ir analizuojant mitus galima rasti panašumų su antikiniu graikų panteonu, kas gali padėti lengviau suprasti Indijos mitologinę sistemą.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top