Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Nhất Hạnh, Thích
Vertė: Grenda, Vytautas
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Thích Nhất Hạnh, No Mud, No Lotus: The Art of Transforming Suffering, Parallax Press, Canada, 2014


ISBN: 978-609-466-141-9
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Tyto alba

„Dauguma žmonių bijo kančios. Bet kančia yra lyg dumblas, padedantis augti lotoso žiedui – laimei. Jei ne dumblas, lotoso žiedų nebūtų.“,- pasakė vienas žinomiausių dzenbudizmo mokytojų pasaulyje- Thích Nhất Hạnh. Jo knygos yra labai vertinamos ir skaitomos žmonių, iš viso pasaulio. Naujas šio rašytojo kūrinys „Kur auga lotosai“ motyvuoja ir įkvepia, padeda skaitytojams suprasti savo kančias ir išmokti su jomis gyventi. Būtent tai ir yra pagrindinė šios …knygos mintis: norint pasijusti laimingu turi išmokti priimti kančią.

Knygoje „Kur auga lotosai“ yra aprašytas visas kelias, kurį žmogus turi pereiti norėdamas pajausti savo gyvenime tikrąją laimę. Mokoma kaip nereikia atsisakyti savo kančių, kad reikia jas priimti, „susidraugauti“ su jomis ir išmokti gyventi tokiame pasaulyje, kur viskas nėra rožėmis klota. Pirmojoje knygos dalyje Thích Nhất Hạnh moko kaip pasisveikinti, atidžiai išanalizuoti ir palengvinti savo kančią. Iš pradžių skaitant šį kūrinį rašytojo mintys atrodo kiek neįprastos ir sunkiai suvokiamos. Kaip galima savo kančią sutikti kaip savo draugą? Paskaičiusi pirmąjį skyrių panorau pati pabandyti pažvelgti į save ir suprasti savo kančią. Neatsiribodama nuo dvasinio pasaulio ir nebandydama kančios užmiršti žiūrėdama televizorių, kalbėdama su draugais ar valgydama pasijutau palengvėjimą. Akis į akį susidūrusi su kančia pajutau drąsą ir džiaugsmą.

Antrojoje knygos dalyje autorius supažindina mus su aštuoniomis laimės praktikomis. Perskaitę šį skyrių žmonės pradeda taikyti šias praktikas ir savo gyvenime. Jie pradeda kvėpuoti taip kaip mokė dzenbudizmo mokytojas, medituoja, atsipalaiduoja ir pradeda matyti tokį pasaulį, kokio dar niekada nėra matę- pilną stebuklų ir laimės. Labiausiai man patikusi laimės praktika yra meilės meditacija. Tai yra būdas kaip ugdyti supratimą, meilę ir atjautą atidžiai pažvelgiant į save, o paskui- ir į kitus. „Mylėti- tai visų pirma priimti save tokius, kokie iš tikrųjų esame.“,- sakė Thích Nhất Hạnh. Knyga man paliko didelį įspūdį. Ją lengva skaityti, nėra įmantrių mokslinių žodžiu, todėl skaityti būtų įdomu visiems, ir net nesvarbu kokio amžiaus esi.

„Kur auga lotosai“ tikrai paveikė mane teigiamai: ėmiau kitaip žiūrėti į pasaulį, atkreipti savo dėmesį į mažas detales, kurios teikia laimę ir svarbiausia pripažinau savo kančias, dabar jų nevengiu ir nebandau jų pamiršti. Manau ši knyga ne vienam padėjo atrasti tinkamą kelią į tikrąją laimę. Kiekvienam siūlau skirti porą vakarų ir paskaityti šį ypatingą kūrinį, paanalizuoti jį ir pabandyti Thích Nhất Hạnh mokymus pritaikyti sau.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top