Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: Anglų
Išversta iš: Anglų
Autoriai: Kiew Kit, Wong
Vertė: Kuzas, Rimvydas
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Wong Kiew Kit. The Art of Chi Kung: Making the Most of Your Vital Energy, Cosmos, 2014.


ISBN: 978-609-403-879-2
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Obuolys

„Cigunas“ – tai Wong Kiew Kit knyga, apie tai, kaip išnaudoti savo gyvybinę energiją, pagerinti sveikatą, ugdyti vidinę galią bei treniruoti protą. Kinų kalba energija vadinama či (qi). Či – tai energija, kuri leidžia mums vaikščioti, kalbėti, dirbti, filosofuoti, įsivaizduoti ir atlikti nesuskaičiuojamą galybę kitokių, gyvenime reikalingų veiksmų. Žinoma, či gauname ne vien per ciguno praktiką, bet paprastai žmogus gauna iš oro, kuriuo kvėpuoja, ir maisto, …kurį valgo. Tačiau praktikuojant ciguną, energijos gaunama daugiau. Iš esmės cigunas yra eksperimentinė, o ne vien intelektinė disciplina. Neužtenka vien paskaityti ir suvokti, kas yra cigunas, bet norint įvertinti ir visiškai išnaudoti šį meną, reikalinga ir praktika. Cigunas nėra religija, todėl šį meną gali praktikuoti bet kas. Jis nepaveiks religinių įsitikinimų ir neprivers jų puoselėti.

Knygoje yra pateikiami išsamūs paaiškinimai, kaip pagerinti či tėkmę kūnuose. Be to, pasakojama apie či srauto takus, kurie vadinami meridianais. Yra išskiriami dviejų rūšių meridianai: didieji vadinami kanalais, o jų šoniniai – atšakomis. Taip pat knygoje pasakojama kaip meistras savo či perduoda per atstumą, kad padėtų žmonėms, kurie yra toli. Žinoma,  yra pateikiami pavyzdžiai kaip či pagerinimas padeda išgydyti sunkias ligas, pavyzdžiui: metų metus Lau kankino reumatinis skausmas, bet išbandęs ciguno terapiją po kelių mėnesių skausmas dingo. Taip pat ciguno meistrai padėjo išgydyti penkiolikmetį moksleivį, kuris sirgo astma. Tam irgi prireikė kelių mėnesių, net gydytojai negalėjo patikėti, kad ta liga išnyko. Ši knyga tinkama visiems, kurie nori sužinoti daugiau apie savo či, išmokti pagerinti jos tėkmę bei susipažinti su poveikiu bendrai savijautai.

Wong Kiew Kit (g. 1944 m.), geriau žinomas kaip Sifu Vongas, yra Šaolino vienuolyno Kinijoje meistro, palaimintojo Jiang Nano ketvirtos kartos įpėdinis ir „Shaolin Wahnam“ kung fu bei ciguno instituto didmeistris. 1977 metais, per antrąjį pasaulinį ciguno kongresą, jis gavo „Ciguno metų meistro“ apdovanojimą. Vongas daugiau laiko skiria mokyti ciguno, o ne kung fu, nes, jo įsitikinimu, kung fu šiandien yra daugiau įdomus hobis, o cigunas – visuomenės poreikis, padedantis įveikti ligas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top