Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų k.
Išversta iš: japonų k.
Autoriai: Murakami, Haruki
Vertė: Čepulionytė, Gabija; Ignotienė, Jurgita
ISBN: 9786094791192
Leidimo metai: 2018
Leidykla: Baltos lankos

„Tu gali sukurti trumpą istoriją iš mažiausios detalės – tai lyg džiazo improvizacija, kurioje istorija neša mane ten, kur ji nori“.

Haruki Murakami meistriškumas atsiskleidė naujoje šviesoje, kurioje detalės ir maži, kone regimi potėpiai dar kartą skaitytojui leido sustoti, iškvėpti ir tiesiog mėgautis šedevru.

„Aklas gluosnis, mieganti moteris“ – tai dvidešimt keturių istorijų rinkinys, kurios buvo parašytos 1980 – 2005 m. laikotarpyje. Šis kūrinys leidžia ne tik mėgautis puikia literatūra, tačiau ir atskleidžia, kaip rašytojo tonas keičiasi bėgant metams, kokios spalvos tampa ryškesnės, o kokios nublanksta. Rinkinyje dosniai išreiškiamas Murakami rašymo formos įvaldymas. Nuo siurrealizmo iki kasdienybės, jis rodo sugebėjimą žmogaus patirtį pavaizduoti įvairiais būdais, kurie gali tarnauti kaip pamokantys, priversti nustebti ar tiesiog prajuokinti.

Istorijose sutiksite animacines varnas, nusikaltėlę beždžionę bei ledo žmogų. Sužinosite apie sapnus, kurie mus formuoja. Kelionėje aplink pasaulį ir už jos ribų pabūvėsite Italijoje, būsite meilės ištremti į Graikiją, ilsėsitės Havajuose. Visgi, kelionės metu porą kartų turbūt norėsis sustoti ir išlipti iš šio traukinio, kuomet praradimo, svetimumo ir vienišumo jausmas veršis iš knygos puslapių, tačiau, kaip ir su visai Murakami kūriniais, pirštai patys nekantriai vers kitą puslapį, o širdis ieškos atsakymo į naują mįslę.

Haruki Murakami – japonų rašytojas, kurio kūriniai pelnė pasaulinį pripažinimą, o jis pats vertinamas kaip vienas garsiausių moderniosios literatūros atstovų.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top