Azijos studijos Lietuvoje

Zinos Latinienės ir Agnės Latinytės darbų paroda

Data ir laikas: 2019-01-03 17:00 - 2019-01-05 20:00

Renginio vieta: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41, Vilnius

„Drakonas, vaistininkas ir šilko spalvos“ – tai pirma Zinos Latinienės ir jos dukros Agnės Latinytės jungtinė paroda. Nors mamą ir dukrą skiria virš 8000 km (nes pastaroji gyvena Pietu Korėjoje), tai ne kliūtis kartu išreiksti savo kūrybingumą ir per meną pasidalinti savo pomėgiais – susidomėjimu rytų Azija, jos istorija, menais ir kultūra.

Zina Latinienė pristato 8-nias šarnyriniu lėliu instaliacijas, kuriose vaizduojami senoviniai Japonijos Edo periodo gyvenimo vaizdai. Z. Latinienė pagal senovinias technologijas ir iš autentiškų audinių kuria 1/3 dydžio lėlių kimono, nors darbai pripažininmo sulaukė jau visame pasaulyje, įskaitant ir Tokyo TV, kurie buvo specialiai atvažiavę filmuoti neįprastų meno kūrinių.

Agnė Latinytė savo darbuose maišo įvarias technikas – monotipijos spaudą ant ryžių popieriaus, koliažą ir sausą adatą. Piešinių tematika įkvepta jos patirčiu gyvenant Jeju saloje (tai yra piečiausias Pietu Korėjos taškas), vietinės mitologijos ir to, kaip ji jaučia save supančia Azijos kultūrą ir jos spalvas.

Maloniai kviečiame į parodos atidarymo koncertą!

Sausio 3d. 17:00 (muzikinio pasirodymo pradžia 17:30). Vakaro metu skambės Japonijos ir Tolimųjų Rytų melodijos ir Kalėdinės giesmės.
Elena Šešelgytė (fortepionas),
Dalia Šešelgienė (smuikas),
Saulė Lapėnaitė (fortepionas),
Kotryna Šešelgytė (vokalas).

Paroda vyks sausio 3~5 dienomis, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, 3 a. salė, Vilniaus g. 41, Vilnius (įėjimas iš kiemo pusės).

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/273265226696072/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top