Azijos studijos Lietuvoje

Tibetui skirto filmo „Pawo“ peržiūra

Data ir laikas: 2017-12-08 19:00 - 2017-12-08 21:00

Renginio vieta: A. Goštauto g. 2, Vilnius

Gruodžio 10-ąją pasaulyje minima Tarptautinė žmogaus teisių diena. Šia proga gruodžio 8 d. (penktadienį) Tibeto rėmimo grupė bei VšĮ „Tibeto namai“ 19 val. kviečia į filmo peržiūrą „Skalvijos“ kino centre (A. Goštauto g. 2), kur bus bus rodomas 2016 metais sukurtas vokiečių režisieriaus Marvino Litwako vaidybinis filmas „Pawo“ (tibetiečių k. „didvyris“). Renginys skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į vis prastėjančią žmogaus teisių padėti Kinijos okupuotame Tibete.

Po tėvo mirties jaunuolis Dorjee suprato, ką reiškia būti tibetiečiu savo tėvynėje, kuri dabar vadinama Kinija. Per 2008 metais įvykusį taikų sukilimą, Kinijos policija įkalina Dorjee pusei metų. Išėjęs iš kalėjimo, jis nebeturi kitos išeities, kaip tik palikti savo šeimą Tibete ir sunkiu bei pavojingu keliu pasitraukti į tremtį Indijoje. Čia jam teks apsispręsti: ar pamiršti savo kilmę ir pradėti naują gyvenimą, ar tęsti kovą už Tibeto laisvę.

Šis filmas sukurtas remiantis 2012 m. Delyje susideginusio tibetiečio Džiamelio Ješi istorija. Buvo rodomas Kanų, Barselonos nepriklausomų filmų, Palm Bičo ir daugelyje kitų festivalių.

Filmas tibetiečių kalba su angliškais subtitrais. Trukmė 2 val.

Renginyje taip pat dalyvaus J.Šv. Dalai Lamos XIV ir Tibeto vyriausybės tremtyje atstovas Šiaurės Europai, Baltijos šalims ir Lenkijai Chonpelas Tseringas bei VU lektorius Vytis Vidūnas.

Įėjimas į renginius laisvas.

Filmo peržiūros „Skalvijoje“ metu bus renkamos aukos, skirtos padengti renginio išlaidas.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/141432703292329/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top