Azijos studijos Lietuvoje

Tarptautinė keliaujanti tekstilės meno paroda „Azija-Europa III“

Data ir laikas: 2018-01-12 17:00 - 2018-03-10 10:00

Renginio vieta: Janinos Monkutės-Marks muziejus - galerija, J. Basanavičiaus g. 45, Kėdainiai

„Azija-Europa“ – tai tekstilės meno parodos, kurioms 2009 m. pradžią davė Erny Piret. Azijos-Europos parodų koncepcija – atskleisti Europos ir Azijos tekstilės menininkų turtingą bei kūrybingą vaizduotę per jų specifinių kultūrų prizmę.

Paroda pristato konkrečią tekstilės ir pluošto meno kūrinių viziją, kuri parodo, kad menininkai išimtinai naudoja technikas, leidžiančias jiems išreikšti save. Šis patirties, intuicijos ir išradingumo junginys dažnai lemia netikėtus bei stebėtinus rezultatus.Pasikartojančiuose judesiuose, turimose žiniose ir eksperimentams skirtame laike slypi kažkas neįtikėtino ir net stebuklingo, galiausiai virstančio meno kūriniu. Menininko viduje slypi šis laisvės momentas, kuris suteikia sinergiją kūnui ir protui. Akivaizdu, kad menininkas pasitiki savo patirtimi ir neapsiriboja šiuolaikinių meno tendencijų įtaka.

Ši paroda yra draugiško dviejų kultūrų identiteto susidūrimo ir dialogo tarp jų bei jų tradicijų tęstinumo pristatymas. Azijietiški kūriniai yra autentiški ir jų kultūra yra jų tradicijų tęsinys, tačiau europiečiams nėra ko jiems pavydėti, nes jie taip pat gali didžiuotis savo išradingumu, įvairove ir originalumu.

Kiekvienas iš atrinktų Europos menininkų atliko asmeninius tyrimus, išgyveno ir ištobulino savo pasirinktą techniką, susijusią su mūsų europietiška kultūra. Jie įsisavino autentišką bei kūrybišką požiūrį, sukurdami skirtingas ir dažnai stebinančias technologijas bei medžiagas.

Parodoje eksponuojami kūriniai iš 3 Azijos šalių: Kinijos, Japonijos ir Pietų Korėjos bei iš 14 Europos šalių: Prancūzijos, Belgijos, Lenkijos, Vengrijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Čekijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos, Švedijos ir Italijos. Nepriklausomai nuo to, ar meno kūriniai kabo ant sienos, sklendžia erdvėje, guli ant grindų ar ant pakylos, kiekvienas jų pasirinktas, siekiant sukurti harmoniją.

Pirmosios dvi parodos „Azija-Europa“ buvo itin sėkmingos ne tik tarp lankytojų, bet taip pat ir tarp dalyvavusių menininkų. Ši trečioji paroda siejama su dideliais menininkų, muziejų bei tekstilės meno gerbėjų lūkesčiais. Ši paroda buvo pristatyta Vokietijoje Deutsches Textilmuseum Krefeld ir Lenkijoje Centriniame tekstilės muziejuje Lodzėje. Paskutinė parodos stotelė – Janinos Monkutės-Marks muziejus.

Dalyviai:
OLANDIJA: Marian BIJLENGA
BELGIJA:  Nora CHALMET,  Jeannine De RAEYMAECKER
ČEKIJOS RESPUBLIKA:  Blanka ŠPERKOVÀ
ISPANIJA:  Maria ORTEGA
ITALIJA: Kela CREMASCHI
LATVIJA: Antra AUGUSTINOVICA
LENKIJA: Włodzimierz CYGAN, Magdalena SOBOŃ
LIETUVA: Lina RINGELIENĖ, Ausra SEDLEVIČIŪTĖ
LIUKSEMBURGAS: Erny PIRET
PRANCŪZIJA: Jean MICHEL LETTELIER; Françoise MICOUD
SUOMIJA: Raija JOKINEN
VOKIETIJA: Rina KOLESNIKOVA, Bara LEHMANN-SCHULZ
VENGRIJA: Marika SZÁRAZ
ŠVEDIJA / KORĖJA: Jin-SOOK SO
JAPONIJA:  Kazue HONMA, Kakuko ISHII, Yasuko IYANAGA,  Akiko KUMAZAWA,  Miki NAKAMURA, Yukako SORAI,  Kyoko UEDA, Makiko WAKISAKA, Rieko YASHIRO, Mitsue ITO , Ken KAGAJO, Hideaki KIZAKI
PIETŲ KORĖJA: Young-SOON CHA, Yong-SOON CHUNG,  Sung-SOON LEE,  Yeon-SOON CHANG
KINIJA:  Beili LIU

Nuoroda internete: http://www.jmm-muziejus.lt/?tribe_events=tarptautine-keliaujanti-tekstiles-meno-paroda-azija-europa-iii&tribe_events_cat=exhibitions-and-events

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top