Azijos studijos Lietuvoje

„Susikirtimai“: Mei Zhiyong, ooo, avidja

Data ir laikas: 2017-12-05 20:00 - 2017-12-05 23:00

Renginio vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Mei Zhiyong yra menininkas iš Kinijos, Shandong provincijos, dabar gyvenantis Changchung mieste. Jo kūryba aprėpia trumpo metro indie filmų kūrimą, fotografiją, garso meną. Mei Zhiyong siekia fizinio garso patyrimo sukeliamo poveikio, tyrinėja kūną ir plečia jo ribas mėgindamas išlaisvinti už logikos ribų esančią nebūtį, pasireiškiančią šiurkščiais pliūpsniais svaiginančiuose elektroniniuose šuoliuose arba sekdamas tyliais maniakiniais lauko įrašuose randamais neatpažįstamais pėdsakais.

http://www.meizhiyong.com/

Jau gerą dešimtmetį stovėdamas už begarsio slapyvardžio Nikola H. Mounoud realiu laiku apdirba analogines, skaitmenines ir hibridines garsines kilpas, taip sukurdamas unikalų, galingą ir labai dinamišką gyvą pasirodymą, kuriame neatsakingas triukšmas, keisti soniniai sprogimai, visiškas nonsensas ir grynas iracionalumas sukuria intensyvų belaikį potyrį. Būdamas tarp naujai sukomponuotų takelių ir paruoštų pseudo improvizacijų klausytojas sugeria išlaisvintą muzikinę rūstybę patirčiai, kuri galėtų būti prilyginta atitrūkimui nuo kūno ir nuo šios, taip vadinamos realybės.
http://ooo.meovco.com/

avidja – gitara su vaizduote. Neiškentusi šešių akordų draugijos, nuotaka, gitara, pabėgo. “Stačiokai, nuobodylos.” – šūktelėjo atsisukus ir išlenkė grifą – “Nenoriu groti, atsibodo! Aš noriu tapyti guašu, lieti akvarele, murmėti eiles!” Stygos įsitempė, suūžė – “Aš esu šešiašpagė sirena! Man-reikia-triukšmooO))” Staiga, susigėdusi savo karingumo, ji nusisuko ir sušnibždėjo: “Tokio šilto, pūkuoto, čiurlenančio triukšmo…” Įžeisti akordai sukilo, pradėjo keistis inversijomis. “Į elektros kėdę išsišokėlę!” – sucypė keliomis oktavomis aukščiau nei įprasta ir griebė gitarą už ragų. Sučiupta ji išsitiesė, su panieka pažvelgė į vestuvininkus ir tarė: “Drąsiau. Tik į elektros grandinę įjunkit mano efektų pedalus.”
https://soundcloud.com/avidja

Kaina 3 EUR

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/155601618506477/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top