Azijos studijos Lietuvoje

Suprasti Japoniją tada ir dabar: diskusija su Aidu Puklevičiumi

Data ir laikas: 2017-08-17 18:00 - 2017-08-17 19:30

Renginio vieta: Islandijos g. 1, Vilnius

Antrasis pasaulinis karas, Mirties geležinkelis Pietų Azijoje, negailestingai kankinami Japonijos imperijos karo belaisviai, ir japonų karių meilė literatūrai ir poezijai. Šių dienų Japonija, savižudybių miškas, žiaurūs kankinimai ir patyčios mokykloje. Budizmas, nuostabi gamta, laiko ir erdvės, gyvenimo ir mirties, „dabar“ ir „tada“ suvokimas.

Diskusijoje bandysime suprasti, kaip visa tai ir daug daugiau sutelpa vienoje šalyje – Japonijoje. Visas kada nors parašytas ir nemenką dalį dar neparašytų knygų perskaitęs Aidas Puklevicius kalbins japonų kilmės architektę Akiko Tutlys ir karybos ekspertą Deividą Šlekį.

Šį pokalbį įkvėpė dvi labai skirtingos, tačiau vienos šalies – Japonijos – suvienytos knygos: Bukerio premiją laimėjusi Richardo Flanagano „Siauras kelias į tolimąją šiaurę“ ir premijai nominuota Ruth Ozeki „Knyga laiko būčiai“.

„Siauras kelias į tolimąją šiaurę“ – tai autoriaus tėvo prisiminimais paremtas romanas apie Antrojo pasaulinio karo žiaurumą bei beprasmybę Pietų Azijoje. Japonų imperijos karo belaisviai, paversti vergais, buvo priversti tiesti Siamą su Birma jungiantį geležinkelį, dėl tūkstančių gyvybę ten paaukojusių karių pramintą Mirties geležinkeliu. Tai žiauri ir kartu elegantiška istorija apie meilę, karą ir neviltį.

„Knyga laiko būčiai“ tuo pat metu ir nukelia skaitytoją į šių dienų Japoniją, ir visiškai jį paklaidina laike. Dvi moterys, du žemynai, skirtingas laikas ir erdvė, tačiau jos amžiams sujungtos vieno dienoraščio, perplaukusio vandenyną, įveikusio kilometrus ir metus. Tai linksmai liūdna istorija apie gyvenimą ir mirtį, prisodrinta Japonijos kultūros ir realybės, kupina tikėjimo ir nevilties.

Daugiau apie moderatorių:
https://www.facebook.com/aidas.puklevicius

„Siauras kelias į tolimąją šiaurę“: http://www.baltoslankos.lt/knygos/grozine-literatura/siauras-kelias-i-tolimaja-siaure.
„Knyga laiko būčiai“: http://www.baltoslankos.lt/knygos/grozine-literatura/knyga-laiko-buciai.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/1925697987692407

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top