Azijos studijos Lietuvoje

Data ir laikas: 2017-09-02 12:00 - 2017-09-08 21:00

Renginio vieta: Kaunas

Sugiharos savaitė, vyksianti 2017 m. rugsėjo 02-09 d. Kaune – pirmą kartą organizuojamas renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Ši istorinė asmenybė 1939-1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Jan Zvartendijk čia išdavė „Vizas gyvenimui“, išgelbėjusias ne mažiau kaip 6000 žydų gyvybių.
Sugiharos savaitė naujai suvienija lietuvių, japonų ir žydų tautas Sugiharos istorijoje, ir visų įvykių epicentre, t.y. Kaune. Jame trijų tautų menininkai susitinka bendruose kūrybiniuose projektuose, o mokslininkai diskutuoja apie laikmetį autentiškose to laikmečio Kauno erdvėse. Pristatant Sugiharos istoriją, kauniečiai taip pat bus supažindinti su Japonijos kultūra, kurioje Sugihara užaugo ir kur formavosi jo požiūris, bus pristatyti regimieji Japonijos pėdsakai Kaune ir vyks diskusijos apie humanizmo bei tolerancijos vertybes.
Renginių programoje įvairiose Kauno erdvėse numatomi muzikiniai koncertai, simpoziumas, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti renginiai.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/Sugiharaweek/

Partneriai ir rėmėjai:

Japonijos ambasada Lietuvoje,
Kauno miesto savivaldybė,
VDU Azijos studijų centras,
Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“,
Salonas „Jaukūs namai“,
Kyumeikan mokykla,
Viešbutis „HOF Hotel“ ir kiti.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top